26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Analist, 2022 Yılında “Ethereum Katili” Olacağına İnandığı 6 Altcoini Paylaştı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ethereum, kripto paralar arasında 2021 yılının en iyi performans gösterenleri arasında yer aldı.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, yılın başındaki 730 dolar seviyesinden %500’ün üzerinde artış kaydederek 4.600 dolara kadar tırmandı.

Binance indirim kodu

Blockchain veri analisti Alex Svanevik, Ethereum’un yükselişinin NFT’ler sayesinde desteklendiğini düşünüyor. ETH, NFT’lerin piyasaya çıktığı ilk Blockchain olma özelliği taşıyor. Dijital koleksiyonlar olarak nitelendirilebilecek NFT’ler için en çok kullanılan kripto para açık ara ETH olarak dikkat çekiyor. Analist bu durumu şöyle değerlendirdi: “NFT’ler 2021 yılının en popüler konularından biri olabilir. Bu sektör, insanların kripto para dünyasına adım atması için bir katalizör görevi gördü. Daha önce kripto paralar ve merkeziyetsizlik fikirleri ile hiçbir şekilde tanışmamış insanlar ile sektöre adım attı.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

2019 yılında Svanevik’in kurduğu bir şirket olan Nansen, 100 milyonun üzerindeki Ethereum cüzdanının on-chain işlemlerini analiz ediyor.

Bununla birlikte analist, ETH’nin bu yıl bazı problemler yaşadığını da belirtti. Kripto para kullanıcıları, gaz ücreti olarak bilinen yüksek işlem ücretleri konusunda bir hayli zor zamanlarda geçti. Sonuç olarak Solana ve Avalanche gibi rakip Blockchain’ler ortaya çıktı. Analist konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu yıl ETH’nin yaşadığı problemlerin başında yüksek gaz ücretleri geliyor. Bu nedenle doğal olarak diğer Blockchain’leri geçişler yaşandı. Alternatif zincirler oldukça popülerlik kazandı ve bu Blockchain’lerin bazıları şu anda milyonlarca kullanıcıya sahipler. Bence o alan gelişmeye devam edecektir.”

 “Ethereum Katilleri”

Svanevik, 2022 yılında Ethereum’a rakip olabilecek altı adet birinci katman ve ikinci katman Blockchain’leri açıkladı. Analist, bu alternatiflerden ‘ETH katilleri’ şeklinde bahsetti.

Analistin listesinde ilk olarak ikinci katman Blockchain’lerden biri olan Avalanche yer alıyor. Ağın kendi tokeni AVAX, Ava Labs’in Kasım ayı ortasında Deloitte ile bir işbirliğine gideceğini açıklamasının ardından %50’nin üzerinde artış yaşamıştı.

İlgili Haber:  Singapur Merkezli Nansen, Ethereum, Solana ve DeFi Analizine 75 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Svanevik, ETH’nin dominansına tehdit olabilecek bir diğer ağın ise Binance Smart Chain (BSC) olabileceğini düşünüyor. BSC, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance tarafından yönetilen alternatif bir DeFi platformu olarak dikkat çekiyor.

Svanevik’e göre Fantom ve Polygon ise, ETH katili olabilecek diğer ikinci katman Blockchain’ler olarak dikkat çekiyor. Bu ağların kendi tokenleri olan FTM ve MATIC, altcoinlerin Bitcoin ve Ethereum’un piyasa payını kemirmesiyle birlikte yılın başından bu yana %12.000 değer kazanmıştı.

Birinci katman Blockchain’ler arasında ise Svanevik, Solana ve Terra’nın ETH’ye tehdit oluşturabileceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend