9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ethereum Layer-2’deki Toplam Kilitli Değer (TVL) 5.64 Milyar Dolara Ulaştı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi!

Önemli Gelişmeler

Ethereum Katman-2 üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) 5.64 milyar Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum Katman-2 üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) 5.64 milyar Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Katman-2 çözümlerinin benimsenme seviyesi, Ethereum ağ tarihindeki en yüksek ortalama gaz ücretlerinin kaydedildiği Kasım ayında önemli ölçüde yükseldi.

Ethereum Katman-2 (L2) ağlarında kilitlenen toplam değer, gaz ücretlerinin istikrarlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte yeni bir zirveye yükseldi.

blank

Ethereum Katman-2 Nedir?

Katman-2 analiz platformu L2beat, bugün itibariyle çeşitli L2 protokolleri ve ağları arasında kilitlenen toplam değer miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.64 milyar Dolara ulaştığını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

L2 ölçeklendirme çözümleri, çok daha yüksek işlem hacmi ve daha düşük işlem ücretleri sağlar. L2 çözümlerinin benimsenme seviyesi, Ethereum ağ tarihindeki en yüksek ortalama gaz ücretlerinin kaydedildiği Kasım ayında önemli ölçüde yükseldi.

Katman-2’nin Liderleri

Arbitrum, kilitli 2.67 milyar Dolarlık (toplam değerin yaklaşık %45’i) değeri ile L2 pazarının öncüsü konumunda yer alıyor. Merkezi olmayan türev borsası dYdX, 975 milyon Dolarlık TVL ile ikinci sırada ve Loopring L2 de 580 milyon Dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Katman-2 üzerindeki TVL, Ekim ayının başından bu yana %110 değerinde arttı. Bu değer, Ekim ayının ilk günlerinde yalnızca 2.68 milyar Dolar seviyesinde idi.

Bitinfocharts verilerine göre ortalama ETH işlem ücreti şu anda 40 Dolar civarında seyrediyor. ETH’deki işlem ücreti, son 4 ayda %700 oranında arttı ve 9 Kasım tarihinde 65 Dolara kadar yükseldi.

ETH’deki işlem ücretleri, yapılacak işleme bağlı olarak da değişebilir. Etherscan’a göre basit bir ERC-20 token transferi şu anda yaklaşık 45 Dolara mal olurken; çok daha karmaşık bir akıllı sözleşme etkileşimi veya Uniswap işleminin maliyeti 140 Dolara kadar çıkabiliyor.

İlgili Haber:  Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend