11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

Ethereum Layer-2’deki Toplam Kilitli Değer (TVL) 5.64 Milyar Dolara Ulaştı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Katman-2 üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) 5.64 milyar Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum Katman-2 üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) 5.64 milyar Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Katman-2 çözümlerinin benimsenme seviyesi, Ethereum ağ tarihindeki en yüksek ortalama gaz ücretlerinin kaydedildiği Kasım ayında önemli ölçüde yükseldi.

Ethereum Katman-2 (L2) ağlarında kilitlenen toplam değer, gaz ücretlerinin istikrarlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte yeni bir zirveye yükseldi.

Binance indirim kodu

Ethereum Katman-2 Nedir?

Katman-2 analiz platformu L2beat, bugün itibariyle çeşitli L2 protokolleri ve ağları arasında kilitlenen toplam değer miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.64 milyar Dolara ulaştığını bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

L2 ölçeklendirme çözümleri, çok daha yüksek işlem hacmi ve daha düşük işlem ücretleri sağlar. L2 çözümlerinin benimsenme seviyesi, Ethereum ağ tarihindeki en yüksek ortalama gaz ücretlerinin kaydedildiği Kasım ayında önemli ölçüde yükseldi.

Katman-2’nin Liderleri

Arbitrum, kilitli 2.67 milyar Dolarlık (toplam değerin yaklaşık %45’i) değeri ile L2 pazarının öncüsü konumunda yer alıyor. Merkezi olmayan türev borsası dYdX, 975 milyon Dolarlık TVL ile ikinci sırada ve Loopring L2 de 580 milyon Dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Katman-2 üzerindeki TVL, Ekim ayının başından bu yana %110 değerinde arttı. Bu değer, Ekim ayının ilk günlerinde yalnızca 2.68 milyar Dolar seviyesinde idi.

Bitinfocharts verilerine göre ortalama ETH işlem ücreti şu anda 40 Dolar civarında seyrediyor. ETH’deki işlem ücreti, son 4 ayda %700 oranında arttı ve 9 Kasım tarihinde 65 Dolara kadar yükseldi.

ETH’deki işlem ücretleri, yapılacak işleme bağlı olarak da değişebilir. Etherscan’a göre basit bir ERC-20 token transferi şu anda yaklaşık 45 Dolara mal olurken; çok daha karmaşık bir akıllı sözleşme etkileşimi veya Uniswap işleminin maliyeti 140 Dolara kadar çıkabiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar