7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ethereum Kurucu Ortağı, Kurduğu Girişimi Satıp Kripto Para Dünyasından Tamamen Çıkıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Anthony Di Iorio, 2014 yılında Vitalik Buterin, Gavin Wood, Charles Hoskinson, Joseph Lubin ve diğer birkaç kişiyle birlikte Ethereum’u kuran ekip arasında yer aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Anthony Di Iorio, Bitcoin’i ilk benimseyenlerden biriydi ve Ethereum’un gelişimini finanse etme konusunda da bir hayli yardımcı oldu.
  • Di Iorio, 2014 yılında blockchain girişimi Decentral’ı kurdu.

Ethereum’un sekiz kurucu ortağından biri olan Anthony Di Iorio, bugün Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre, yazılım geliştirme şirketi Decentral’ı satmayı ve kripto para girişimlerinden uzaklaşmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Anthony Di Iorio Kimdir?

Di Iorio konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kripto para uzmanı değil, karmaşık sorunlarla uğraşan bir insan olmak ve ilgilendiğim alanları çeşitlendirmek istiyorum.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Di Iorio, sektörden ayrılmasının kısmen kripto paradaki “risk profili” göz önüne alındığında güvenlik endişeleri ile ilgili olduğunu ima etti. Di Iorio, “Bu alanda kendimi güvende hissetmiyorum. Daha büyük sorunlara odaklansaydım, sanırım daha güvende olurdum.” dedi.

Di Iorio’nun 2014 yılında kurduğu Decentral, kendisini “yıkıcı ve merkezi olmayan teknolojiler için yenilik merkezi” olarak nitelendiriyor. Bu anlamda, başka bir Ethereum kurucusu Joseph Lubin tarafından başlatılan Ethereum yazılım geliştirme şirketi ConsenSys’in daha küçük, Kanadalı bir versiyonuna benziyor. Decentral’ın en büyük ürünü Jaxx Liberty kripto para cüzdanıdır.

Anthony Di Iorio’nun Ethereum Milyarderi Olduğu Tahmin Ediliyor

Di Iorio’nun Ethereum gelişimine yaptığı yatırımın ve sağladığı finansal desteğin miktarı tam olarak bilinmiyor. Bununla birlikte, Forbes dergisi, Ethereum fiyatının mevcut 1.900 Dolar seviyesinin çok daha altında olduğu 2018 yılında Di Iorio’nun “milyarder” olduğunu açıklamıştı.

Di Iorio’nun kripto paranın dışında da ilgi alanları olduğu ve bundan sonraki yaşamında bu alanlara odaklanmak istediği belirtiliyor. Di Iorio, gelecekteki projelerine atıfta bulunarak, “Gerektiğinde kripto parayı da onlara dahil edeceğim, ancak çok nadir. Kripto para, dünyanın ihtiyacı olan şeylerin gerçekten küçük bir yüzdesine denk geliyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar