Ethereum Kurucu Ortağı Ralliye Dair Açıklamada Bulundu

Bitcoin 2020 yılını kazançlarla kapatıp 2021 yılına da yükselişle merhaba dedikten sonra ethereum kurucu ortağından açıklama geldi.

Bitcoin, Ekim ayından bu yana yükselmeye devam ediyor. 10.000$ seviyesinde başlayan yükseliş daha önce hiç görülmemiş olan 35.000$’lık en yüksek seviyeye yükseldi.

Bitcoin %50 düşüş gördüğü mart ayından beri yükselerek 2020 boyunca %300’ün üzerinde artış gösterdi. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası ethereum ise son 12 ayda %600 yükseldi.

Ethereum kurucu ortağı Buterin blogunda neler yazdı

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları bu büyük rallinin tam olarak ne kadar ilerleyeceğini tahmin etmeye çalışıyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin kripto için “küçümsenen” bir boğa vakası olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Buterin, 2020 özet blogunda “Kripto para için her zaman inandığım en önemsiz boğa vakalarından biri, altının topal olduğu gerçeğidir. Genç nesiller bunun farkında. Altından arta kalacak 9 trilyon doların bir yere gitmesi gerektiği de ortada.”

Bitcoin’in “dijital altın” olarak itibarı, son aylarda, Bitcoin’i yükselen bir enflasyon koruması olarak adlandıran büyük yatırımcılardan destek buldu.

Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, “Altın bahsi işe yararsa, bitcoin bahsi muhtemelen daha çok işe yarayacaktır. Çünkü bitcoin’in daha ince, daha likit olmayan ve daha fazla betası vardır,” dedi.

Bu arada, tekrarlanan anketler (sonsuz ve çoğu zaman komik anekdotların yanı sıra), gençlerin önceki nesillere göre Bitcoin, ethereum ve diğer kripto paraları satın almaya çok daha yatkın olduğunu ortaya koydu. Üstelik anketlerin çoğu, hükümetleri gençlerin omuzlarına daha fazla borç yüklemeye zorlayan koronavirüs salgınının öncesinde gerçekleşti.

Buterin, “Blok zincirler ve kripto paralar önemli bir rol oynamaya hazır. Yine de finansal her şey kadar karmaşık nedenlerle ve kültürel güçlerle ilgisi var” diye yazdı. “Halka açık blok zinciri tabanlı çözümler sessizce ilerlemeye ve gerçek anlamda benimsenmeye devam edecek.”

  Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 Düşünülenden Çok "Daha Zor" Olacak

Başka yerlerde, teknoloji ve kripto para alanındaki diğer etkili sesler Buterin’in yorumlarını yineledi.

Risk kapitalisti Fred Wilson, bir blog yazısında, “Hükümetlerin kısıtlama olmaksızın itibari para basmaya devam ederek eski ve ölmekte olan şirketleri korumak için yenilikçi yeni şirketleri vergilendirerek ve düzenleyerek tüm bu ekonomik zorluklara yanıt vereceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bu, yatırımcıların yeni para biçimlerine, yenilik yaratmanın ve finanse etmenin yeni yollarına sermaye tahsis etmelerine yol açacak.”

Geniş bitcoin ve kripto para piyasasının sadece birkaç gün içinde şaşırtıcı bir şekilde değerine 100 milyar dolar eklediği yılın ilk günlerinde, 2021 kripto için büyük bir yıl olacak gibi görünüyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın