28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum Kurucu Ortağı ve Elon Musk’ın Temsilcisi, Dogecoin Vakfı’nda Görev Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in yeni danışma kurulunda Ethereum kurucu ortağı ve Elon Musk’ın temsilcisi Jared Birchall da yer alacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in yeni danışma kurulunda Ethereum kurucu ortağı ve Elon Musk’ın temsilcisi Jared Birchall da yer alacak.
  • Ekibin temel planı, bir “şaka” olarak başlatılan kripto parayı küresel ölçekte kullanılabilir bir ödeme yöntemi haline getirmek olarak belirtiliyor.

Küresel bir ödeme aracı olmayı hedefleyen kripto para Dogecoin’in arkasındaki çekirdek geliştiriciler, Dogecoin Vakfının yeni üyelerini duyurdu. Vakıf tarafından bugün paylaşılan bir açıklamaya göre, yeni danışma kurulunda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Elon Musk’ın temsilcisi Jared Birchall da yer alıyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin Yönetimi

Üç önde gelen Dogecoin topluluğu üyesi, Gary Lachance, Jens Wiechers ve Timothy Stebbing’in yanı sıra çekirdek geliştiriciler Michi Lumin ve Ross Nicoll da vakfın yönetim kurulunda yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu duyurunun yayınlanmasından önce Nicoll yaptığı açıklamada, vakfın “mevcut geliştiricilerin yerini almadığını; ancak mühendisler de dahil olmak üzere Dogecoin üzerinde çalışmak için tam zamanlı personel istihdam etmek adına daha kapsamlı bir yapı sağladığını” söyledi.

Açıklamada, “Biz Dogecoin’iz, insanları gülümseten tesadüfi bir kripto hareketiyiz! Amacımız halk için bir para birimi geliştirmektir.” ifadeleri yer aldı.

Dogecoin, Küresel Bir Ödeme Yöntemi Olmayı Amaçlıyor

Bununla birlikte Nicoll’e göre, vakıf henüz bir tüzel kişilik değil. Ekip nihai detayları belirlemek için çalışıyor; ayrıca henüz bir genel merkez veya yol haritası da açıklamadı.

Elon Musk, 2019’dan bu yana Dogecoin çekirdek geliştirici ekibine bir anlamda danışmanlık yapıyordu. Ekibin temel planı, bir “şaka” olarak başlatılan kripto parayı küresel ölçekte kullanılabilir bir ödeme yöntemi yapmaktan başka bir şey değil.

İlgili Haber:  Amerikan Konut Garantisi, Bitcoin’e Yatırım Yapan Firmalar Arasına Katılıyor

Tüm bunlar için Dogecoin ekibi etkileyici bir danışman kadrosu oluşturdu.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin yönetim kurulunda, Morgan Stanley’nin eski kıdemli başkan yardımcısı ve Musk’ın da uzun süredir birlikte çalıştığı Jared Birchall tarafından temsil ediliyor. Birchall, Musk Vakfı’nın da yönetim kurulunda yer alıyor.

Dogecoin’i Jackson Palmer ile birlikte kuran Billy Markus, uzun süredir geliştirici olan Max Keller ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de danışma kurulunda yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar