28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, 6.74 Milyar Dolar Değerindeki Shiba Inu Tokenini Yaktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Vitalik Buterin, milyarlarca Shiba Inu tokenini yaktı. Bu sefer, kripto topluluğu halinden memnun.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 6.74 milyar Dolar değerindeki 410.24 trilyon Shiba Inu tokenini yaktı.
  • Bu değer, geçen hafta Hindistan Covid Yardım Fonu’na yaptığı 50 trilyon SHIB bağışının ardından Buterin’in cüzdanında kalanların %90’ı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, tokenin kurucuları tarafından kendisine gönderilen 410.24 trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenini yaktı. Bu tokenlerin toplam değeri yaklaşık 6.7 milyar Dolara denk geliyor.

Binance indirim kodu

Buterin, Cüzdanındaki SHIB Tokenlerinin %90’ını Yaktı

Buterin konu ile ilgili açıklamasında, “Cüzdanımda kalan Shiba tokenlerinin %90’ını yakmaya karar verdim. Kalan %10 ise tıpkı Hindistan örneğinde olduğu gibi bir hayır kurumuna gönderilecek.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yakma işlemi, tokenleri kullanılamaz bir hesaba aktarmak, böylece onları dolaşımdan çıkararak arzı azaltmak anlamına gelir.

Ethereum kurucu ortağı Buterin tarafından yakılan 410.24 trilyon Shiba Inu tokeni, toplam SHIB arzının %40’ından fazlasına denk geliyor.

Buterin, bu tokenleri elinde tutmasının mantıklı bir seçenek olmadığını savundu. Bunun birincil nedeni güvenlik konusunda emin olmak; ve diğer bir nedeni de kendisiyle ilişkili çıkabilecek gereksiz spekülasyonları engellemek. Buterin, her iki sorundan da kaçınmayı tercih ettiğini dile getirdi.

“Tokenler Hayır Kurumlarına Bağışlanmalı”

Bununla birlikte, Buterin geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1.2 milyar Dolar değerindeki 50 trilyon Shiba Inu tokenini Hindistan Covid Yardım Fonu’na bağışladı. Bu, son derece cömert bir davranış olmasına rağmen birçok SHIB kullanıcısının öfkelenmesine neden oldu. Tokenin fiyatı, büyük bağıştan kısa bir süre sonra neredeyse %50 oranında düştü.

Ancak bağıştan farklı olarak, Buterin’in son token yakma işlemi, SHIB fiyatının yükselmesinde katalizör görevi gördü. SHIB’nin fiyatı %10 seviyelerinde yükseldikten sonra bir düzeltme aldı. Token şu anda 0.00001651 Dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Kripto Para Piyasasının Hızını Belirliyor

Buterin, ayrıca, kripto para yaratıcılarının, önceden rızası olmadan kendisine herhangi bir token göndermemelerini istedi.

“Bu türden bir iktidar odağı olmak istemiyorum.” diyen Buterin, “Kripto paraları doğrudan değerli bir hayır kurumuna yollamak çok daha iyidir.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar