9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, 6.74 Milyar Dolar Değerindeki Shiba Inu Tokenini Yaktı

Önemli Gelişmeler

Vitalik Buterin, milyarlarca Shiba Inu tokenini yaktı. Bu sefer, kripto topluluğu halinden memnun.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 6.74 milyar Dolar değerindeki 410.24 trilyon Shiba Inu tokenini yaktı.
  • Bu değer, geçen hafta Hindistan Covid Yardım Fonu’na yaptığı 50 trilyon SHIB bağışının ardından Buterin’in cüzdanında kalanların %90’ı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, tokenin kurucuları tarafından kendisine gönderilen 410.24 trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenini yaktı. Bu tokenlerin toplam değeri yaklaşık 6.7 milyar Dolara denk geliyor.

blank

Buterin, Cüzdanındaki SHIB Tokenlerinin %90’ını Yaktı

Buterin konu ile ilgili açıklamasında, “Cüzdanımda kalan Shiba tokenlerinin %90’ını yakmaya karar verdim. Kalan %10 ise tıpkı Hindistan örneğinde olduğu gibi bir hayır kurumuna gönderilecek.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yakma işlemi, tokenleri kullanılamaz bir hesaba aktarmak, böylece onları dolaşımdan çıkararak arzı azaltmak anlamına gelir.

Ethereum kurucu ortağı Buterin tarafından yakılan 410.24 trilyon Shiba Inu tokeni, toplam SHIB arzının %40’ından fazlasına denk geliyor.

Buterin, bu tokenleri elinde tutmasının mantıklı bir seçenek olmadığını savundu. Bunun birincil nedeni güvenlik konusunda emin olmak; ve diğer bir nedeni de kendisiyle ilişkili çıkabilecek gereksiz spekülasyonları engellemek. Buterin, her iki sorundan da kaçınmayı tercih ettiğini dile getirdi.

“Tokenler Hayır Kurumlarına Bağışlanmalı”

Bununla birlikte, Buterin geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1.2 milyar Dolar değerindeki 50 trilyon Shiba Inu tokenini Hindistan Covid Yardım Fonu’na bağışladı. Bu, son derece cömert bir davranış olmasına rağmen birçok SHIB kullanıcısının öfkelenmesine neden oldu. Tokenin fiyatı, büyük bağıştan kısa bir süre sonra neredeyse %50 oranında düştü.

Ancak bağıştan farklı olarak, Buterin’in son token yakma işlemi, SHIB fiyatının yükselmesinde katalizör görevi gördü. SHIB’nin fiyatı %10 seviyelerinde yükseldikten sonra bir düzeltme aldı. Token şu anda 0.00001651 Dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  ABD’li Fon Yöneticisi, Algorand Üzerindeki Token Satışı ile 50 Milyon Dolar Toplamayı Planlıyor

Buterin, ayrıca, kripto para yaratıcılarının, önceden rızası olmadan kendisine herhangi bir token göndermemelerini istedi.

“Bu türden bir iktidar odağı olmak istemiyorum.” diyen Buterin, “Kripto paraları doğrudan değerli bir hayır kurumuna yollamak çok daha iyidir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend