Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Elindeki Tokenleri Sattı; Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Düşüşe Geçti

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Vitalik Buterin, kendi cüzdanındaki SHIB tokenlerinin bir kısmını Hindistan’daki Covid – Kripto Yardım Fonuna gönderdi. Bu durum SHIB fiyatının düşmesine neden oldu.

blank

Haberin Özeti

  • Shiba Inu kripto projesi, kendi meşruiyetlerini artıracağını düşünerek token arzının %50’lik bölümünü Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanına gönderdi.
  • Ama şimdi bakıldığında bu harika bir fikir değilmiş gibi duruyor.

Blok gezgini Etherscan’ın verilerine göre, dün Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e bağlı bir cüzdan, 2 trilyonun üzerinde Shiba Inu tokenini (40 milyon Dolar değerinin üzerinde) Uniswap’tan çıkardı ve Hindistan’daki Covid – Kripto Yardım Fonuna gönderdi.

blank

SHIB Fiyatı Bir Saat İçinde %20 Düştü

Buterin’in bu hamlesinden sonra, Nomics verilerine göre, SHIB fiyatı bir saat içinde %20 değer kaybetti.

Bir Dogecoin taklidi olan Shiba Inu, kendisini “merkezi olmayan topluluk inşasında bir deney” olarak tanımlayan bir şaka coinidir. Dogecoin’in aksine SHIB, Ethereum ağında çalışıyor. Son günlerde SHIB’de yaşanan fiyat artışı, Ethereum işlem ücretlerinde de belli ölçüde bir artışa neden oldu.

SHIB’nin anonim geliştiricileri toplam token arzının yarısından fazlasını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanına gönderdiklerini açıklamıştı. Geliştiriciler, bu hamleyi arzı azaltmanın ve pratikte “token yakma” faaliyetinin bir başka yöntemi olarak görülmesi gerektiğini belirtmişti. Ancak durum tam böyle gelişmedi. Gerçekte, cüzdanındaki SHIB’leri Uniswap’tan çıkaran ve piyasaya dahil eden Buterin, SHIB kullanıcılarını yakmış oldu…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

SHIB Tokenleri Hindistan Covid – Kripto Yardım Fonuna Gönderildi

Etherscan verilerine göre, kripto cüzdanında sıkı bir temizlik yapan Buterin, önce 50 milyar Akita Inu tokenini ETH’ye çevirdi; bu Akita Inu’nun bir saat içinde %30 düşmesine neden oldu. 40 trilyon Dogelon Mars (ELON) tokeni de Buterin tarafından aynı muameleyi gördü ve 619 ETH’ye dönüştürüldü. Bu hamle de ELON token fiyatının bir saatte %90 düşmesine neden oldu.

Ancak yine de merak etmeyin shitcoin spekülatörleri… Sizin kaybınız bir hayır kurumunun kazancıdır…

Vitalik Buterin, yeni satın aldığı 500 ETH’yi (2 milyon Doların üzerinde) ve SHIB tokenlerinin %10’unu Hindistan Covid – Kripto Yardım Fonu ile ilişkili bir cüzdana gönderdi. Hindistan’ta pandeminin kontrolden çıkması ile halk oldukça zor günlerden geçiyor. Bu süreçte oluşturulan kripto yardım fonu ile küresel ölçekte pek çok kişi ve kurum, elinden geldiğince Hindistan’a katkı sağlamaya çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend