30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: Kripto Piyasası, Elon Musk’ın Tweetlerine Karşı “Bağışıklık” Kazanmalı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum kurucusu, son piyasa çöküşü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasasının Elon Musk’ın tweetlerine karşı bağışıklık kazanacağını düşünüyor.
  • Buterin, ayrıca, pazarın patlama ve durma potansiyellerinin de altını çiziyor.
  • Ethereum kurucusu, kripto paranın geleceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor.

Ethereum’un 27 yaşındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, CNN’e yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasasının Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetlerinin “esiri” olmayacağını ve ona karşı bağışıklık kazanacağını dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buterin: “Elon Musk’ın Kötü Niyetli Olduğunu Düşünmüyorum”

Buterin konu ile ilgili, “Elon Musk’ın tweetleri, geçen yıl ve bu yıl kriptonun tanıtımı için etkili oldu. Ancak bu tweetlerin piyasa üzerinde sahip olduğu etkisinin kısıtlanacağını düşünüyorum. Piyasalar bunu öğrenecek ve Elon Musk, sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Buterin, kripto para şu anda Musk’ın tweetlerinin insafına kalmış gibi görünse de bunun zamanla bir bağışıklık sistemi oluşturacağını vurguladı.

Şu anda hiçbir Twitter kullanıcısı kripto para ile ilgili Elon Musk kadar etkili değil. Tesla ve SpaceX CEO’su, Dogecoin ve Bitcoin hakkındaki tweetleri ile kripto paraların fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.

Buterin, ayrıca, Musk’ın Dogecoin sevgisini, takipçilerini yanıltmaktan ziyade iyi niyetli bir davranış olduğunu belirtti. Buterin, “Musk’ın 100 milyar Doların üzerinde bir servetinin olması, Tesla ve SpaceX’i yönetmesinin yanında tüm bunlar onun da nihayetinde bir insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İnsanlar köpek coinleri konusunda heyecanlanıyor. Elon’un bunların hiçbirini kötü niyetli olarak yaptığını düşünmüyorum.” dedi.

Buterin ve Kriptonun Geleceği

Buterin, bu hafta sonu Çin’den gelen devletin kripto madenciliği operasyonlarını durdurmayı planladığı yönündeki haberlerin piyasa üzerindeki olumsuz etkisine rağmen, kripto paralar konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Çin, geçtiğimiz hafta da ülkedeki bankacılık ve ödeme kuruluşlarının kripto ile ilgili faaliyet göstermesini yasaklamıştı. Çin’den gelen bu iki haber de kripto para piyasaları üzerinde olumsuz bir etki yaptı.

İlgili Haber:  Coinbase, Ethereum 2.0 Staking Ödülleri için Bekleme Listesini Açıyor

Son bir hafta içinde piyasadan neredeyse 1 trilyon Dolar silindi. Kripto paranın toplam piyasa değeri Salı günü 2.42 trilyon Dolardı; şu anda ise 1.61 trilyon Dolara kadar düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar