Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: Kripto Piyasası, Elon Musk’ın Tweetlerine Karşı “Bağışıklık” Kazanmalı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Ethereum kurucusu, son piyasa çöküşü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasasının Elon Musk’ın tweetlerine karşı bağışıklık kazanacağını düşünüyor.
  • Buterin, ayrıca, pazarın patlama ve durma potansiyellerinin de altını çiziyor.
  • Ethereum kurucusu, kripto paranın geleceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor.

Ethereum’un 27 yaşındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, CNN’e yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasasının Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetlerinin “esiri” olmayacağını ve ona karşı bağışıklık kazanacağını dile getirdi.

Buterin: “Elon Musk’ın Kötü Niyetli Olduğunu Düşünmüyorum”

Buterin konu ile ilgili, “Elon Musk’ın tweetleri, geçen yıl ve bu yıl kriptonun tanıtımı için etkili oldu. Ancak bu tweetlerin piyasa üzerinde sahip olduğu etkisinin kısıtlanacağını düşünüyorum. Piyasalar bunu öğrenecek ve Elon Musk, sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Buterin, kripto para şu anda Musk’ın tweetlerinin insafına kalmış gibi görünse de bunun zamanla bir bağışıklık sistemi oluşturacağını vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şu anda hiçbir Twitter kullanıcısı kripto para ile ilgili Elon Musk kadar etkili değil. Tesla ve SpaceX CEO’su, Dogecoin ve Bitcoin hakkındaki tweetleri ile kripto paraların fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.

Buterin, ayrıca, Musk’ın Dogecoin sevgisini, takipçilerini yanıltmaktan ziyade iyi niyetli bir davranış olduğunu belirtti. Buterin, “Musk’ın 100 milyar Doların üzerinde bir servetinin olması, Tesla ve SpaceX’i yönetmesinin yanında tüm bunlar onun da nihayetinde bir insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İnsanlar köpek coinleri konusunda heyecanlanıyor. Elon’un bunların hiçbirini kötü niyetli olarak yaptığını düşünmüyorum.” dedi.

Buterin ve Kriptonun Geleceği

Buterin, bu hafta sonu Çin’den gelen devletin kripto madenciliği operasyonlarını durdurmayı planladığı yönündeki haberlerin piyasa üzerindeki olumsuz etkisine rağmen, kripto paralar konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Çin, geçtiğimiz hafta da ülkedeki bankacılık ve ödeme kuruluşlarının kripto ile ilgili faaliyet göstermesini yasaklamıştı. Çin’den gelen bu iki haber de kripto para piyasaları üzerinde olumsuz bir etki yaptı.

Son bir hafta içinde piyasadan neredeyse 1 trilyon Dolar silindi. Kripto paranın toplam piyasa değeri Salı günü 2.42 trilyon Dolardı; şu anda ise 1.61 trilyon Dolara kadar düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend