26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Londra Yükseltmesi ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Londra Yükseltmesinin Ethereum ağında yayınlanmasının ardından kripto paranın kurucusu Vitalik Buterin, yaklaşan Ethereum 2.0 birleştirmesi konusunda çok daha emin görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uzun zamandır beklenen Londra Yükseltmesi, Ethereum ağında sorunsuz bir şekilde yayınlandı.
  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Londra Yükseltmesinin ilerideki daha kapsamlı Ethereum 2.0 birleşmesine dair güven verdiğini belirtti.

Ethereum, Londra Yükseltmesini başarılı bir şekilde ağında uygulamaya başladı.

Binance indirim kodu

Ethereum Ağı Gelişmeye Devam Edecek

İşlem ücretlerinin değişkenliğini azaltan ve Ethereum enflasyonunu dengelemek için bir token yakma mekanizması sunan EIP-1559 güncellemesi de sorunsuz bir şekilde hizmete girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Her dakikada on binlerce Dolar değerinde ETH’nin yakılmasını sağlayan başarılı bir lansmanın ardından Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ağ gelişiminin bir sonraki aşaması olan Ethereum 2.0 birleşmesi hakkında çok daha emin konuştu.

Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Buterin, Londra yükseltmesinin Ethereum ekosisteminin önemli değişiklikler yapabileceğinin kanıtı olduğunu ve ilerideki büyük Ethereum 2.0 birleşmesi konusunda daha çok güven verdiğini söyledi.

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0, mevcut iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı (PoS) modeline geçiş yapılmasını sağlayacak bir yükseltmedir. Bu yükseltmenin iki temel amacı bulunuyor: Ağın ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırmak; ve enerji yoğun iş kanıtı sisteminden uzaklaşmak.

Geçişin ilk aşaması olan Ethereum 2.0 Beacon Chain, 1 Aralık 2020’de yayınlandı ve kullanıcıların ağda ETH’yi stake etmeye başlamasına izin verdi. Kullanıcılar 32 ETH stake etmeleri halinde Ethereum 2.0 tam olarak başlatıldığında aktif ve faiz getiren düğümler olmaya hak kazanacaklar.

Ağda, şimdiye kadar, yaklaşık 18 milyar Dolar değerinde ve 6.5 milyondan fazla ETH stake edildi.

Söz konusu yükseltme, Ethereum 2.0’ın saniyede 100.000 işlem gerçekleştireceğini vaat ediyor. Ancak Buterin, bundan bir yıl önce yaptığı bir açıklamada, ETH 2.0’ın tam olarak hizmete sunulmasının “birkaç yıl” alabileceğini dile getirmişti. Aynı öngörüler bugün de geçerliliğini koruyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar