28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’e Ait Fotoğraflar NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkarıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e ait bazı çekimlerini NFT olarak satışa çıkardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Matthew Reamer, 2015 yılında bir dergi kapağı için Vitalik Buterin’in fotoğraflarını çekti.
  • Reamer, söz konusu fotoğrafları NFT olarak satışa çıkardığını duyurdu.
  • Reamer’ın fotoğraf çekiminden bu yana Ethereum’un fiyatı %300.000 oranında arttı.

Kaliforniyalı fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in üç adet fotoğrafını NFT olarak satışa çıkardığını duyurdu. Reamer, Ethereum’un 2015’teki lansmanından dört ay sonra Buterin’in fotoğraflarını çekmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buterin’in Fotoğraflarından Oluşan NFT Koleksiyonu

NFT Marketplace Foundation’da açık artırmaya çıkarılan fotoğraflar, Buterin’in yıldızının henüz parlamaya başladığı zamanlarda çekildi.

Şu anda 1.65 ETH’lik bir teklif alan ilk NFT, genç yazılım geliştiricisinin bilgisayarında çalışırken çekilen bir fotoğrafını içeriyor. Diğer iki NFT ise Buterin’in farklı profillerinden çekilen daha standart fotoğraflardan oluşuyor.

Reamer’ın Fotoğraf Çekimi Sırasında ETH 1 Dolar Değerinde idi

İsviçreli yayın organı Das Magazin, 4 Kasım 2015’te henüz 21 yaşında olan Vitalik Buterin’i “finansal sistemde devrim yaratabilecek blok zinciri tabanlı bir platformun” kurucusu olarak nitelendirdi ve fotoğraflarını çekmesi için Reamer ile çalıştı.

Das Magazin, Reamer’a o sırada yaklaşık 750 Dolar tutarında olan çalışması için 750 İsviçre Frangı teklif etti. O zamanlar Ethereum yaklaşık 1 Dolar değerinde idi. ETH, bugün ise 3.230 Dolardan işlem görüyor.

Reamer, Buterin’in fotoğraf çekiminden elde ettiği geliri Ethereum’a yatırmış olsaydı şimdi bir milyoner olabilirdi. Tüm pişmanlıklarına rağmen Matthew Reamer, piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto parayı yaratan genç yükselen yıldız Buterin’in “görsel bir belgeselcisi” olarak blockchain tarihindeki yerini çoktan garantiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar