2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Ethereum Kurucusu: “ETH’nin Yüksek İşlem Ücretleri, Başarısının Göstergesidir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, gösterdiği performans ile yalnızca kripto para topluluğu üyelerini değil, finans dünyasının tamamını etkilemeyi başardı. CoinMarketCap verilerine göre ETH’nin toplam kripto para piyasasına oranla pazar payı %21’i aştı. Bu da 2017 yılının Ağustos ayından bu yana en yüksek seviye anlamına geliyor. Bununla birlikte Ethereum’un piyasa değeri oranı 2017 yılının Haziran ayında %31.17’ye kadar tırmanmıştı.

Binance indirim kodu

Şimdi ise ETH’nin popülaritesinin iyiden iyiye artmasıyla beraber, bu ağ üzerinde işlem yapma maliyeti de oldukça yükseldi. Gaz ücreti adı verilen bu maliyet, işlem başına ödenen gwei (küçük ETH birimi) olarak kesiliyor ve bu ücret zaman zaman düşüş trendine girse de genel olarak bakıldığında her daim yükseliş gösteriyor.

Binance indirim kodu

Görünüşe göre, ETH’nin sahip olduğu gaz ücretlerinin bu denli yüksek olması konusunda süregelen tartışmalar bir süre daha devam edecek. Three Arrows Capital kurucularından Su Zhu, geçmişte yaptığı açıklamalarında ETH’nin yüksek işlem ücretlerini sert bir dille eleştirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum Kurucusu: “Gaz Ücretlerini Ödememe Gibi Bir Şansımız Yok”

Ethereum kurucularından biri olan ve ConsenSys’in CEO’su Joe Lubin, yaptığı açıklamasında olaya tamamen farklı bir perspektif kattı. Kısa bir süre önce katıldığı bir söyleşide Lubin şöyle dedi: “Yüksek gaz ücretleri, başarı anlamına geliyor. Yüksek ücretler, ağ büyümesini sürdürürken katlanmamız gereken şeyler ve bunların ödenmemesi mümkün değil.

Buna ek olarak, ünlü CEO ETH’nin genel başarısını ilginç bir benzetmeyle aktardı: “Yeni bir teknoloji başarılı olduğunda bu teknoloji her daim ölçeklenme sorunları yaşar. İster CPU döngüleri olsun ister ekran kartları olsun ister RAM olsun, yazılım mühendisleri, teknolojinin sınırlarını her daim zorlayacaktır. Bizim yaşadığımız durumda ise, tüketiciler, bizim teknolojimizin sınırlarını zorluyor.

İlgili Haber:  ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ünlü CEO Yüksek Gaz Ücretleriyle İlgili Çözüm Sorularına Cevap Verdi

Bekleneceği üzere Lubin, yüksek gaz ücretlerinin çözümü konusunda Ethereum 2.0’ı işaret etti. Ünlü yöneticiye göre ETH 2.0 “2022 yılının ikinci ya da üçüncü çeyreğinde” piyasaya çıkacak. Ünlü CEO ayrıca yeni güncellemenin hem yüksek işlem ücretleri konusunda hem de yüksek enerji tüketimi konusunda faydalı olacağını iddia etti. Solana ve Avalanche gibi alternatif Blockchain’ler, düşük işlem ücretleri karşılığında oldukça yüksek işlem hızları vaat ediyor. Ancak bu Blockchain’ler bile işlem ücretlerinin zaman zaman yükselmesine engel olamıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar