3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Madencileri Satışta Olsa da Görüntü Pozitif

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çeşitli zincir içi verilere göre, Ethereum madencileri kripto para borsalarında satış yapıyor. Eğilim, Bitcoin karşısında gözle görülür şekilde durgunlaşan ETH’nin fiyatında belirgindi.

Binance indirim kodu

20 Ekim’de Forbes Crypto, kripto para piyasasının alışılmadık piyasa dinamiklerini tasvir ettiğini bildirdi. Bitcoin sürekli yükselirken Ethereum düşüyor veya durgun kalıyor.

Binance indirim kodu

ETH Neden BTC’ye Karşı Mücadele Ediyor?

ETH’nin BTC’ye karşı mücadelesi özellikle ETH/BTC tablosunda belirgindir. Yearn.finance (YFI), Aave ve Maker gibi büyük DeFi tokenlerinin zirveye ulaştığı 1 Eylül’den bu yana, ETH, Bitcoin’e karşı düşük performans gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ethereum bitcoin

Ethereum, yalnızca baskın kripto para biriminin momentumu beklenmedik bir şekilde güçlü olduğu için Bitcoin’e karşı düşmüş olabilir.

Yükselen enflasyon ve seçimler gibi çok sayıda makro faktörün yanı sıra, kurumsal Bitcoin talebi de katlanarak arttı. Sonuç olarak, kripto para birimleri için iştah esas olarak BTC’ye kayarak alternatif kripto para birimlerinin düşmesine neden oldu.

Ancak, Ethereum fiyatındaki zayıflığın arkasındaki bir başka faktör de madencilerin satışları olabilir.

Bir zincir içi pazar analiz firması olan Santiment’in verilerine göre, Ethereum madencileri “damping” yapıyor. Damping terimi, kripto para piyasasında madencilerin veya yatırımcıların büyük miktarlarda varlıklarını ne zaman sattıklarını tanımlamak için kullanılır.

Santiment’teki araştırmacılar, “Ethereum madencileri damping yapıyor ve geçen hafta artan zincir içi aktivite ve tüccar FOMO’sunun yavaşladığı görülüyor” dedi.

Madencilerin yanı sıra, Ethereum’un fiyatı son birkaç gün içinde düştüğü için stabil coinler de hareket etti. Hareketsiz paralar, uzun süredir hareket etmeyen ETH varlıklarını ifade eder. Tipik olarak, bu, uzun süredir ETH yatırımcılarının varlıklarını sattığını veya yeni adreslere taşıdığını gösteriyor.

ethereum

Orta Vadede Ethereum için Olumlu Üç Faktör

Madenci kaynaklı potansiyel satış ve Ethereum’un durgunluğu, üç nedenden dolayı orta vadede ETH’yi olumlu yönde etkileyebilir.

İlgili Haber:  Ethereum, 2018 Boğa Koşusundan Bu Yana En Yüksek "Gerçekleşen" Fiyat Seviyesine Ulaştı

Birincisi, Mart’tan bu yana dört katın üzerinde artmasına rağmen, ETH artık aşırı kalabalık değil. Piyasadaki yatırımcılarda kaçırma korkusu (FOMO) ve aşırı heyecan yok. Bu, Ethereum yükseliş trendinin muhtemelen fazla genişlemediğini gösteriyor.

İkincisi, ETH’lerini satan madencilerin ilk döngüsünün sona ermesinden sonra, kripto para birimi üzerindeki satış baskısı önemli ölçüde düşebilir.

Üçüncüsü, teknik faktörler ETH’nin yükseliş trendi için yer olduğunu gösterirken, DeFi pazarının kilitli toplam değeri sürekli olarak artıyor. Bu metrik, Ethereum blockchain ağındaki kullanıcı etkinliğinin arttığını gösteriyor.

Bununla birlikte, kısa vadede, teknik analistler, ETH’nin Bitcoin’e karşı dibe vurana kadar BTC’ye karşı güçlü bir performans sergilemesini beklemiyor. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tam zamanlı bir tüccar olan Michael van de Poppe, ETH’nin Aralık ayında, genellikle BTC’nin ilk yükselişini gördükten sonra tarihsel olarak yükseldiğini açıkladı.

“Geçmiş verilerden kaçınmayın. Geçtiğimiz 5 yıl, ETH satın almak için en iyi dönemdi. Bu, 0.026 sats alanının güzel bir yeniden testiyle aynı hizaya gelir. Ve ETH iyi iş çıkardığında, geri kalanı takip edecek. Ticarette sabır gerekiyor” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar