7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum Madencilik Havuzları Faaliyetlerini Durduruyor: BeePool da Bu Kervana Katıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BeePool, SparkPool, Alibaba ve Binance, şimdiye kadar Çin’in kripto para endüstrisi üzerindeki baskılarına yanıt veren şirketler olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geçen hafta, Çin’in kripto paraya karşı savaşında önemli bir dönüm noktası idi.
  • Her alandan kripto işletmeleri de bu durumun etkilerini hissetmeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu olan SparkPool’un faaliyetlerini durduracağını açıklamasından yalnızca bir gün sonra, dördüncü en büyük madencilik grubu BeePool da benzer bir karar açıkladı.

Binance indirim kodu

BeePool da SparkPool’a Destek Verdi

Çin merkezli BeePool, bugün yaptığı açıklamada, 15 Ekim tarihinde kapanacağını ve bugünden itibaren de yeni kullanıcı kaydetmeyi durdurduğunu belirtti. BeePool, kapatma kararının, “en son düzenleyici politikalara bir yanıt olarak” alındığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Etherscan verilerine göre, söz konusu iki madencilik havuzu, çıkarılan tüm ETH’nin dörtte birinden sorumlu olarak öne çıkıyor.

Madencilik, işlemlerin Ethereum ağında işlendiği ve onaylandığı süreci ifade eder. İnsanlar, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan bilgi işlem gücüne katkıda bulunurlar; bu katkı, ne kadar çok olursa, üretilen her yeni blokla dağıtılan ETH’yi kazanma şansları da o kadar artar. Madencilik havuzları, adından da anlaşılacağı gibi, insanların bilgi işlem güçlerini bir araya getirmelerine ve ödülleri paylaşmalarına olanak sağlar.

Çin ve Kripto Para Endüstrisi

Çin’in en büyük iki madencilik havuzunun kapatılması, Çinli yetkililer tarafından kripto paraya yönelik artan baskının hemen ardından geldi. Çin Halk Bankası (PBoC), geçen hafta yaptığı açıklamada, madencilik ve ticaret de dahil olmak üzere kripto varlıklarını içeren herhangi bir faaliyetin “yasalara aykırı” olduğuna dair bir bildiri yayınladı.

Bu bildirinin ardından Çinli ticaret devi Alibaba, özelleştirilmiş kripto madenciliği ekipmanı satmayı bırakacağını söylerken; her ikisi de en güncel kripto fiyat verilerini sağlayan CoinGecko ve CoinMarketCap de ülkede engellendi. Öte yandan en büyük borsalar Binance ve Huobi Global, platformlarına Çinli kullanıcı kabul etmeyeceklerini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar