29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), MATIC, Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aralık ayı başında boğaların bir tür ralli planlamasının ardından ayılar ise bu atağa gün içerisinde yaşanan çok büyük bir satış dalgası ile karşılık verdi. Bunun sonucunda Ethereum, MATIC ve LUNA gibi altcoinler günlük grafiklerinde çift haneli kayıplar yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Çok sayıda altcoin bu ay uzun vadeli dönüm noktalarına ulaşmalarının ardından yine uzun vadeli destke noktalarına dokunmuş oldular.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum (ETH)

ETHUSDT 2021 12 04 13 08 53 1 2048x898 1

Kasım ayı sonunda bir yükseliş rallisi yaşayan ETH, 1 Aralık tarihinde son iki haftanın zirvesine çıkmıştı. Ancak genel kripto para piyasasının düşüş yaşaması ile birlikte dünyanın en büyük altcoini yükselen kama formasyonundan bir çöküş yaşadı ve son 24 saatte %17.6 değer kaybetti.

Ethereum fiyatı, yeni bir ATH oluşturmasının ardından ayıların bir çöküş tetiklemesi ile birlikte %27 değer kaybetti ve 3 Aralık tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Düşüş neticesinde altcoin fiyatı, analiste göre 37 günlük bir destek seviyesi olan 3.976 doların altına indi. Analist, düşüşün yüksek hacimler ile birlikte yaşandığını, bu yüzden ayıların hamlesinin güçlü olduğunu düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 3.866 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesi ise aşırı satış bölgesinin derinlerinde bulundu ve yüksek bir satış dalgası aşamasına işaret etti. Analiste göre bu durum bir trend dönüşümüne dair ipucu veriyor olabilir. Dahası, analiste göre DMI göstergesi ayı lehine bir görünüm verirken ADX ise kısmi olarak zayıf bir yönelimsel trende dair sinyaller verdi. Analiste göre kademeli olarak bir düşüşün tetiklenmesinin önlenmesi için boğaların en yakın direnç noktasını geçmek için çabalaması gerekiyor.

İlgili Haber:  IOTA Ekosistemindeki Son Gelişmeler Neler? 2.0 Güncellemesi Ne Durumda?

MATIC

MATICUSDT 2021 12 04 12 42 10 2048x898 1

MATIC fiyatı 28 Kasım ile 3 Aralık tarihleri arasında %46.25’lik bir ralli yaşamıştı. Bu yükseliş ile birlikte altcoin fiyatı 3 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıktı. Bununla birlikte analist, MATIC’in altı aylık direnç seviyesi olan 2.22 doların da aşıldığını düşünüyor.

Bunun ardından ise altcoin, geçtiğimiz gün %15.4’lük bir kayıp yaşadı. MATIC fiyatı yaklaşık olarak genel kripto para piyasası trendine uygun davrandı. Bununla birlikte analiste göre MATIC, yedi haftalık bir destek seviyesi olan 1.43 dolara da sadık kaldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı 1.79 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin ayılar lehine olduğunu belirtti. Analiste göre RSI göstergesindeki 38 değeri, daha fazla kayıp yaşanmaması için boğaların savunması gereken bir bölgeyi temsil ediyor.

Terra (LUNA)

LUNAUSDT 2021 12 04 13 09 42 2048x898 1

LUNA fiyatı 3 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bunun ardından gelen satış dalgası ile birlikte altcoin fiyatı %20.8 değer kaybetti ve 20SMA seviyesinin altına indi. Analiste göre LUNA, keskin bir düşüş yaşamasına rağmen halen 50-200 SMA değerlerinin üstünde seyrediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA fiyatı 55.37 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, son birkaç saatte yaklaşık olarak 30 puan düşen RSI göstergesi güçlü bir şekilde ayı lehine gözüküyor. Buna ek olarak analist, AO ve MACD göstergelerinin de RSI göstergesinin verdiği ipucunu onayladığını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend