25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ethereum (ETH), MATIC, Uniswap (UNI) – Altcoin Fiyat Analizi – 9 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dünyanın en büyük 10 kripto parasının son 24 saatte kırmızı bölgede yer almasıyla birlikte analiste göre Ethereum ve UniSwap altcoinlerinin teknik göstergeleri karmaşık sinyaller verdi. Analist, genel momentumun satıcılar lehine olmasına rağmen boğaların da kısa vadeli olarak toparlanma çalışmalarına devam ettiğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan analiste göre MATIC’in kısa vadeli teknik göstergeleri, kripto paranın yeni bir ATH oluşturması ile birlikte boğa lehine bir görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum (ETH)

ETHUSDT 2021 12 08 15 40 24 2048x898 1

Son ayı hareketiyle birlikte uzun vadeli boğa trendinde yara alan Ethereum 3 Aralık tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bununla birlikte altcoin son beş günde %20’lik bir toparlanma yaşamayı başardı. Bu yükseliş ile birlikte analiste göre Ethereum fiyatı %38.2’lik Fibonacci direncinin üstüne çıktı. Analiste göre ETH, son birkaç gündür dört saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 4.338 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi yükseliş trendinde olsa da orta hatta doğru bir yönelim sergiliyor gibi görünüyor. Analiste göre MACD histogramı sıfır hattının üstünde seyretti ve boğa lehine bir momentum sergiledi. Bununla birlikte DMI göstergesi ise analiste göre zayıf bir yönelimsel trend ile beraber ayı yönünde gözüktü.

MATIC

MATICUSDT 2021 12 08 15 19 25 2048x898 1

MATIC fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı ayın en yüksek seviyesine tırmanmıştı. Buna paralel olacak şekilde altcoinin fiyatı altı aylık bir direnç seviyesi olan 2.22 doları aşmıştı.

Altcoin fiyatı 4 Aralık tarihinde ise değerinin üçte birinden fazlasını kaybederek 1.5 dolar bandına geri döndü. Analiste göre MATIC, 4 saatlik grafiğinde çift dipli bir görünüm oluşturdu.

İlgili Haber:  Zcash (ZEC) Fiyatında Neler Oluyor? Altcoinin Rotası Nereye Doğru?

Sonrasında ise MATIC, 6 Aralık tarihindeki seviyesinden %42’lik bir ralli başlatarak bu yazının yazıldığı anlarda 2.44 dolardan işlem gördü. Analiste göre MATIC fiyatı ATH seviyesinden yalnızca %7.8 daha düşük seyretse de RSI göstergesi aşırı alış bölgesine ulaşamadı. Analiste göre bu durum boğa gücünün yüksek olduğuna işaret ediyor.

Uniswap (UNI)

UNIUSDT 2021 12 08 15 36 24 2048x898 1

UNI fiyatı 3 Aralık tarihinde son 28 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Buna rağmen altcoin fiyatı, analiste göre altı aylık bir destek noktası olan 13.8 dolardan yeniden bir toparlanma gerçekleştirdi. Bunun sonucunda UNI, 3 Aralık tarihindeki seviyesinden %33 değer kazandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 17.75 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise nötr işaretler sergilemesinin ardından orta hat civarında seyretti. Analiste göre DMI göstergesi hafif bir ayı lehine görünüm sergilese de boğa momentumunda bir artış da kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend