10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), MATIC, Uniswap (UNI) – Altcoin Fiyat Analizi – 9 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük 10 kripto parasının son 24 saatte kırmızı bölgede yer almasıyla birlikte analiste göre Ethereum ve UniSwap altcoinlerinin teknik göstergeleri karmaşık sinyaller verdi. Analist, genel momentumun satıcılar lehine olmasına rağmen boğaların da kısa vadeli olarak toparlanma çalışmalarına devam ettiğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan analiste göre MATIC’in kısa vadeli teknik göstergeleri, kripto paranın yeni bir ATH oluşturması ile birlikte boğa lehine bir görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Son ayı hareketiyle birlikte uzun vadeli boğa trendinde yara alan Ethereum 3 Aralık tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bununla birlikte altcoin son beş günde %20’lik bir toparlanma yaşamayı başardı. Bu yükseliş ile birlikte analiste göre Ethereum fiyatı %38.2’lik Fibonacci direncinin üstüne çıktı. Analiste göre ETH, son birkaç gündür dört saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 4.338 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi yükseliş trendinde olsa da orta hatta doğru bir yönelim sergiliyor gibi görünüyor. Analiste göre MACD histogramı sıfır hattının üstünde seyretti ve boğa lehine bir momentum sergiledi. Bununla birlikte DMI göstergesi ise analiste göre zayıf bir yönelimsel trend ile beraber ayı yönünde gözüktü.

MATIC

blank

MATIC fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı ayın en yüksek seviyesine tırmanmıştı. Buna paralel olacak şekilde altcoinin fiyatı altı aylık bir direnç seviyesi olan 2.22 doları aşmıştı.

Altcoin fiyatı 4 Aralık tarihinde ise değerinin üçte birinden fazlasını kaybederek 1.5 dolar bandına geri döndü. Analiste göre MATIC, 4 saatlik grafiğinde çift dipli bir görünüm oluşturdu.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Kasım

Sonrasında ise MATIC, 6 Aralık tarihindeki seviyesinden %42’lik bir ralli başlatarak bu yazının yazıldığı anlarda 2.44 dolardan işlem gördü. Analiste göre MATIC fiyatı ATH seviyesinden yalnızca %7.8 daha düşük seyretse de RSI göstergesi aşırı alış bölgesine ulaşamadı. Analiste göre bu durum boğa gücünün yüksek olduğuna işaret ediyor.

Uniswap (UNI)

blank

UNI fiyatı 3 Aralık tarihinde son 28 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Buna rağmen altcoin fiyatı, analiste göre altı aylık bir destek noktası olan 13.8 dolardan yeniden bir toparlanma gerçekleştirdi. Bunun sonucunda UNI, 3 Aralık tarihindeki seviyesinden %33 değer kazandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 17.75 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise nötr işaretler sergilemesinin ardından orta hat civarında seyretti. Analiste göre DMI göstergesi hafif bir ayı lehine görünüm sergilese de boğa momentumunda bir artış da kaydetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar