9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Mikro Vadeli İşlemleri, 6 Aralık’ta Kullanıma Sunuluyor: ETH Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

Önemli Gelişmeler

Chicago Ticaret Borsası (CME), Ethereum mikro vadeli işlemlerini 6 Aralık’ta kullanıma sunacak.

blank

Haberin Özeti

  • Chicago Ticaret Borsası (CME), Ethereum mikro vadeli işlemlerini 6 Aralık’ta kullanıma sunacak.
  • Ethereum mikro vadeli işlem sözleşmeleri, bir ETH’nin onda biri olarak fiyatlandırılacak; yani yaklaşık 449.56 Dolardan yatırım yapılabilecek.

Chicago Ticaret Borsası (CME) 6 Aralık’ta Ethereum mikro vadeli işlemlerini kullanıma sunacağını duyurdu.

blank

Ethereum Mikro Vadeli İşlemleri Nedir?

CME’nin Şubat ayında başlatılan Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcıların 50 ETH (şu anda yaklaşık 224.780 Dolar) değerinde kripto para ile fiyatlandırılmış ürünlere yatırım yapmasına olanak sağlıyor. Ancak Ethereum mikro vadeli işlem sözleşmeleri, bir ETH’nin onda biri olarak fiyatlandırılacak; yani yaklaşık 449.56 Dolardan yatırım yapılabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CoinGecko’dan gelen verilere göre Ethereum fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, şu dakikalarda 4.500 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor.

CME, Bitcoin fiyatının aşırı yükselmesi nedeniyle de Mayıs ayında benzer bir şekilde Bitcoin mikro vadeli işlemlerini başlatmıştı. Buradaki temel fikir, perakende yatırımcıların veya belli bir fiyat esnekliği isteyen kurumsal yatırımcıların daha küçük yatırımlar yaparak vadeli işlem piyasasına dahil olmasını sağlamak olarak belirtilebilir.

“ETH Fiyatının Yükselmesi Mikro Ürünlere Duyulan Talebi Artırdı”

CME küresel hisse senedi endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şubat ayında ETH vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, bu sözleşmelerde, özellikle kurumsal tüccarlar arasındaki likiditede istikrarlı bir büyüme gördük. Aynı zamanda ETH fiyatı, bu sözleşmeler hizmete sunulduğundan bu yana iki katından fazla arttı. Bu fiyat artışı, piyasayı daha geniş bir katılımcı yelpazesi için erişilebilir hale getirmek adına mikro boyutlu sözleşmelere duyulan talebi de artırdı. Ethereum mikro vadeli işlemleri, CME Group tarafından bu nedenle gündeme alındı.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Hisse Senedi Piyasaları Durgunlaşırken, Kripto Paraların Ticaret Hacmi Patlıyor

CME şu anda ham petrol ve hisse senedi vadeli işlemleri de dahil olmak üzere 20’den fazla “mikro” ürüne sahiptir. Bitcoin mikro vadeli işlemleri ise Mayıs ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 2.7 milyon seviyesinde işlem gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend