26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum Mikro Vadeli İşlemleri, 6 Aralık’ta Kullanıma Sunuluyor: ETH Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Chicago Ticaret Borsası (CME), Ethereum mikro vadeli işlemlerini 6 Aralık’ta kullanıma sunacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Chicago Ticaret Borsası (CME), Ethereum mikro vadeli işlemlerini 6 Aralık’ta kullanıma sunacak.
  • Ethereum mikro vadeli işlem sözleşmeleri, bir ETH’nin onda biri olarak fiyatlandırılacak; yani yaklaşık 449.56 Dolardan yatırım yapılabilecek.

Chicago Ticaret Borsası (CME) 6 Aralık’ta Ethereum mikro vadeli işlemlerini kullanıma sunacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Ethereum Mikro Vadeli İşlemleri Nedir?

CME’nin Şubat ayında başlatılan Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcıların 50 ETH (şu anda yaklaşık 224.780 Dolar) değerinde kripto para ile fiyatlandırılmış ürünlere yatırım yapmasına olanak sağlıyor. Ancak Ethereum mikro vadeli işlem sözleşmeleri, bir ETH’nin onda biri olarak fiyatlandırılacak; yani yaklaşık 449.56 Dolardan yatırım yapılabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko’dan gelen verilere göre Ethereum fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, şu dakikalarda 4.500 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor.

CME, Bitcoin fiyatının aşırı yükselmesi nedeniyle de Mayıs ayında benzer bir şekilde Bitcoin mikro vadeli işlemlerini başlatmıştı. Buradaki temel fikir, perakende yatırımcıların veya belli bir fiyat esnekliği isteyen kurumsal yatırımcıların daha küçük yatırımlar yaparak vadeli işlem piyasasına dahil olmasını sağlamak olarak belirtilebilir.

“ETH Fiyatının Yükselmesi Mikro Ürünlere Duyulan Talebi Artırdı”

CME küresel hisse senedi endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şubat ayında ETH vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, bu sözleşmelerde, özellikle kurumsal tüccarlar arasındaki likiditede istikrarlı bir büyüme gördük. Aynı zamanda ETH fiyatı, bu sözleşmeler hizmete sunulduğundan bu yana iki katından fazla arttı. Bu fiyat artışı, piyasayı daha geniş bir katılımcı yelpazesi için erişilebilir hale getirmek adına mikro boyutlu sözleşmelere duyulan talebi de artırdı. Ethereum mikro vadeli işlemleri, CME Group tarafından bu nedenle gündeme alındı.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Ethereum 2.000 Dolara Göründüğünden Daha Yakın Olabilir

CME şu anda ham petrol ve hisse senedi vadeli işlemleri de dahil olmak üzere 20’den fazla “mikro” ürüne sahiptir. Bitcoin mikro vadeli işlemleri ise Mayıs ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 2.7 milyon seviyesinde işlem gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar