6 Ağustos 2022, Cumartesi
25.7 C
İstanbul

Ethereum Name Service (ENS) Piyasa Değeri 1 Milyar Dolara Ulaştı: Yükselişin Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Name Service (ENS) piyasa değeri, geçtiğimiz saatlerde 1 milyar Dolar seviyesini aştı. Geçtiğimiz günlerde bir ENS airdrop’u düzenlenmiş ve 8 Kasım’da da ENS özelinde bir DAO başlatılmıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ENS piyasa değeri, geçtiğimiz saatlerde 1 milyar Dolara ulaştı.
  • Piyasa değerindeki artış iki sebebe bağlanıyor: Geçtiğimiz günlerde başlatılan DAO ve ENS airdrop etkinliği.

ENS, Pazartesi günü kullanıcıları için bir airdrop düzenledi ve aynı gün 586 milyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Kripto para, yalnızca saatler önce de 1 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşmayı başardı. ENS tokenleri şu anda 60 Dolar fiyatının hemen altında işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Name Service Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), kullanıcılara özel .eth adresleri sağlayan bir Web 3.0 aracıdır. DNS’den farklı olarak ENS, Ethereum tabanlı varlıkları göndermek ve almak için kripto adresleri olarak da kullanılabilen .eth alanları aracılığıyla güçlü bir “sansür direnci” sağlar..

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

31 Ekim’e kadar bir ENS adına sahip olan herkes, 4 Mayıs 2022 tarihine kadar herhangi bir noktada ENS tokeni alabilir ve kripto paranın DAO’suna üye olabilir.

ENS ve DAO

ENS Operasyon Direktörü Brantly Millegan konu ile ilgili verdiği demeçte, “Geçen bir veya iki yılda, DAO’larla yenilikte bir patlama gördük. ENS bir DAO-deney projesi değil; bir adlandırma projesi. Ancak yine de DAO’ların, ENS protokolünün temel parametrelerine sahip birine güvenebileceğimiz kadar olgunlaştığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dune Analytics’ten alınan verilere göre ENS, Salı günü 7.057 yeni .eth kaydı gerçekleştirerek bu anlamda kendi rekorunu kırdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar