9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Name Service (ENS) Piyasa Değeri 1 Milyar Dolara Ulaştı: Yükselişin Sebebi Ne?

Önemli Gelişmeler

Ethereum Name Service (ENS) piyasa değeri, geçtiğimiz saatlerde 1 milyar Dolar seviyesini aştı. Geçtiğimiz günlerde bir ENS airdrop’u düzenlenmiş ve 8 Kasım’da da ENS özelinde bir DAO başlatılmıştı.

blank

Haberin Özeti

  • ENS piyasa değeri, geçtiğimiz saatlerde 1 milyar Dolara ulaştı.
  • Piyasa değerindeki artış iki sebebe bağlanıyor: Geçtiğimiz günlerde başlatılan DAO ve ENS airdrop etkinliği.

ENS, Pazartesi günü kullanıcıları için bir airdrop düzenledi ve aynı gün 586 milyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Kripto para, yalnızca saatler önce de 1 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşmayı başardı. ENS tokenleri şu anda 60 Dolar fiyatının hemen altında işlem görüyor.

blank

Ethereum Name Service Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), kullanıcılara özel .eth adresleri sağlayan bir Web 3.0 aracıdır. DNS’den farklı olarak ENS, Ethereum tabanlı varlıkları göndermek ve almak için kripto adresleri olarak da kullanılabilen .eth alanları aracılığıyla güçlü bir “sansür direnci” sağlar..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

31 Ekim’e kadar bir ENS adına sahip olan herkes, 4 Mayıs 2022 tarihine kadar herhangi bir noktada ENS tokeni alabilir ve kripto paranın DAO’suna üye olabilir.

ENS ve DAO

ENS Operasyon Direktörü Brantly Millegan konu ile ilgili verdiği demeçte, “Geçen bir veya iki yılda, DAO’larla yenilikte bir patlama gördük. ENS bir DAO-deney projesi değil; bir adlandırma projesi. Ancak yine de DAO’ların, ENS protokolünün temel parametrelerine sahip birine güvenebileceğimiz kadar olgunlaştığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dune Analytics’ten alınan verilere göre ENS, Salı günü 7.057 yeni .eth kaydı gerçekleştirerek bu anlamda kendi rekorunu kırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Bitcoin Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend