9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Ethereum Ne Olursa Pazar Hakimiyetini Kaybedebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum 2.0 geçtiğimiz günlerde Beacon Chain’i çalıştırmaya başlayarak yıllardır süren ölçeklendirme çabasının ilk aşamasını tamamladı. Celsius CEO’su ve kurucusu Alex Mashinsky, Eth2’ye olan inancını ifade etmesine rağmen ağın hızlı bir şekilde ve önemli ölçüde ölçeklenmemesi durumunda kazandığı ilgiyi kaybedebileceğine inandığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Mashinsky, Ether’in Beacon Chain lansmanından sonra karşılaşabileceği engeller hakkında kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayarak Ethereum‘un, işlemlerini güvenlikten veya merkezsizlikten ödün vermeden 100 katına çıkarabileceğini kanıtlaması gerektiğini söyledi. CEO, Ethereum’un bunu başaramaması durumunda, pozisyonun Cardano ve Polkadot tarafından devralınacağını hatırlattı.

Binance indirim kodu

Blockchair’ın verilerine göre, perşembe günü Ethereum’un ağı saniyede yaklaşık 13 işlem barındırırken şu andan itibaren 100 katlık bir artışın, saniye başına kabaca 1.300 işlem olacağı kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aşama 0 öncesi ciddi sıkıntılar yaşandı

Ethereum, son birkaç yıldır merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en iyi ağ olarak hizmet ediyordu. 2020 yılında, merkezi olmayan finans ve DeFi patlaması büyük ölçüde Ethereum’da da gerçekleşti. Aktivitede görülen bu artış, zaman zaman ücretlerin artmasına neden olan yüksek ağ trafiğine ve önceki durumlarda da görülen bir ölçeklendirme sorununa yol açtı.

Ethereum 2.0’ın bir “kavram kanıtı” madencilik algoritmasına geçişiyle ölçeklendirme ilerlemelerinin yakında ufukta görünür hale gelmesi planlandı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin daha önce ağın saniyede 100.000 işleme ölçeklenebileceğine inandığını söylemişti.

Ancak ağın yükseltilmesi, bu haftanın başlarında Aşama 0’a ulaşmadan önce aylar boyunca gecikmelerle karşılaştı.

MyEtherWallet’in kurucusu, Eth2’nin sonraki aşamalarının tamamen sona ermesinin yıllar alacağını beklediğini söylerken Mashinsky ise belirli bir zaman tahmininde bulunmasa da bir bütün olarak ağ yükseltmesine yönelik güven oyu kullanarak tüm hataları ölçeklendirmenin ve çözmenin beklenenden daha uzun sürmesi durumunda dahi ETH 2.0’ye inandığını belirtti.

İlgili Haber:  Bedava Dağıtılan 400 UNI Tokeni Nasıl Vergilendirilecek?

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), bugün itibariyle yaklaşık 590 dolara denk gelirken aşama 0, ilgili tarafların her biri için en az 32 ETH’nin kilitlenmesini gerektirdi ve Beacon Chain lansmanı için toplam 524.288 ETH gerekiyordu.

ETH’nin, bundan yıllar sonra gerçekleşebilecek 2. aşama isabetlerine kadar kilitli kalması gerektiğinden ETH’nin fiyatının, Eth2’nin ilerlemesini nasıl etkileyebileceği merak konusu oldu.

ETH için ufukta yükseliş görünüyor

Mashinsky, sonuç olarak ETH için daha yüksek fiyatların geleceğine inandığını belirterek giderek daha fazla ETH’nin, ETH 2.0 için kilitlenmesiyle veya farklı DeFi ve CeFi platformlarında kullanılmasıyla birlikte kıtlık etkisinin ve bu platformlara katılma ihtiyacının doğacağını söyledi. Bu iki durumun, ETH fiyatını yükselteceğine inanan CEO, hemen hemen tüm merkezi olmayan borsaların, Ethereum için büyük bir avantaj olan ETH cinsinden olduğunu ifade etti.

Eth2’nin Aşama 0’ı tamamlaması, son zamanlarda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığını gören ve yükselişte olan bir kripto boğa piyasasının ortasında geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar