23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Ethereum, Nisan Ayını 2.800 Dolar Fiyatın Üzerinde Kapattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, Nisan ayını oldukça yüksek bir fiyatla kapatıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, Mayıs ayına 2.800 Doların üzerinde bir fiyat seviyesiyle giriyor.
  • Ethereum, 2021 yılının başından bu yana %189 oranında artış gösterdi.
  • Nisan ayında önemli artış yaşayan diğer büyük kripto paralar ise; Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) oldu.

Nomics’ten alınan verilere göre, Ethereum fiyatı Mayıs ayına girerken 2.800 Doların üzerinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

ETH’de Geçen Yıldan Bu Yana %1200 Oranında Artış Yaşandı

Bu Ethereum için 2021 yılının başından bu yana %189 ve geçen yıldan bu yana da %1.200 oranında artış yaşandığı anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’daki fiyat artışının altında yatan önemli sebepler; daha hızlı ve ucuz bir ağ sağlayacak olan Ethereum 2.0 yolundaki istikrarlı ilerleme ve Temmuz’da gerçekleşecek ağ güncellemesinin gaz ücretlerini düşüreceği ve ETH fiyatını artıracağı yönündeki iyimserlik olarak belirtiliyor.

Öte yandan, şu anda finans piyasaları genelinde de bir yükseliş trendinin olduğunu söylemek mümkün.

Kripto Piyasalarına Artış Eğilimi Hâkim

Dow Jones Sanayi Ortalaması haftayı hafif bir düşüşle kapatmasına rağmen Nisan ayında ilk kez 34.000’in üzerine çıktı ve yatırımcıların ABD hisse senetlerine olan güvenini kanıtladı. Ayrıca kripto para piyasaları genelinde de Nisan ortasında yaşanan durgunluğun ardından önemli bir yükseliş rallisi başlamış gibi duruyor. Binance Coin geçen ay %87 oranında artarak 630 Dolara ulaştı; Dogecoin, aynı zaman diliminde fiyatını dört kattan fazla artırmayı başardı.

Alışılmadık bir şekilde, Bitcoin ise göreceli olarak bu artış rallisinin gerisinde kaldı. Bu, kripto piyasasının giderek daha fazla çeşitlendiğini ve Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin gerilemeye başladığını gösteren önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 63.000 Dolara erişen Bitcoin, o tarihten 10 gün sonra 50.000 Dolar fiyatının altına geriledi. Bitcoin şimdilerde ise 57.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar