27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Arbitrum’un Hayata Geçmesiyle Aave ve Uniswap Fiyatları Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Arbitrum dün piyasaya sürüldü ve yeni mevcut ağa katılan birkaç popüler DeFi tokeninin fiyatını da harekete geçirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Arbitrum dün piyasaya sürüldü ve yeni mevcut ağa katılan birkaç popüler DeFi tokeninin fiyatını da harekete geçirdi.
  • Aave tokeni, sabah saatlerinde 410 Dolara kadar yükselirken; Uniswap’ın UNI tokeni de bir günde 26 Dolar seviyesinden 30 Dolar seviyesine kadar tırmandı.

Ethereum ölçeklendirme çözümünün arkasındaki ekip olan Offchain Labs, dün projenin beta sürümü olan Arbitrum One’ın lansmanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Arbitrum Nedir?

Offchain Labs, lansmanın kayda değer olmasına rağmen, geliştirici ekibin öngörülemeyen herhangi bir komplikasyon olması durumunda “sistemi duraklatabileceğini” söyledi. Bu aynı zamanda işlem kapasitesinin Ethereum ile aynı seviyede sınırlandırıldığı anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Offchain Labs, “Önümüzdeki aylarda ve haftalarda ağ kullanımını izlemeye, istikrarı ve performansı iyileştirmeye ve zaman içinde işlem üst sınırımızı kademeli olarak artırmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Arbitrum, Ethereum ile etkileşime girerken ağ tıkanıklığını hafifletmek ve ücretleri düşürmek için “iyimser toplama” adı verilen bir teknolojiden yararlanıyor.

Kullanıcılar, bu sayede Ethereum üzerinde işlemler yürütmek yerine ikinci bir katmana geçiyor; “Katman 2” terimi de bu yüzden kullanılıyor.

Arbitrum, DeFi Tokenlerinin Yükselmesini Sağladı

Lansman, Arbitrum’u entegre eden çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri için bir “kutlama” şeklinde karşılandı.

Örneğin Aave, zaten Arbitrum One ile entegre olduğu için, ölçeklendirme çözümlerinin tüm kripto paraları kapsayacak şekilde genişletilmesi, Aave’nin yerel tokeni AAVE’de önemli bir fiyat artışı yarattı.

Token, bu sabah erken saatlerde 410 Dolara kadar yükseldi; şimdilerde ise 398 Dolar seviyesinde işlem görmeye başladı.

DeFi’nin en popüler merkezi olmayan borsası Uniswap, Arbitrum duyurusundan kısa bir süre sonra etkileyici bir fiyat artışı yaşadı. Protokolün yerel tokeni UNI, 26.53 Dolardan 30.47 Dolara kadar yükseldi. UNI, şu dakikalarda ise 29.94 Dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar