5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Analist: “Ethereum Fiyatı Önümüzdeki Aylarda 6.500 Dolara Çıkabilir Ancak…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 67.000 dolar seviyesinde yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından piyasa gözlemcileri, dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum’dan da benzer bir sonuç vermesini bekliyor. Şu anda mevcut yatay kanalının üst trend çizgisini aşmakla meşgul olan ETH için analistler, kırılma noktasından itibaren yaklaşık %60’lık yükseliş ile 7.000 dolara yakın bir fiyata ulaşmasını bekliyor. Analist Saif Naqvi, ETH fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte analiste göre söz konusu seviyeden yapılacak yukarı yönlü hamlenin başarısız olması durumunda ise Ethereum için ağır kayıplar gözlenebilir. Analist, RSI ve MACD göstergelerindeki ayı lehine ayrışmaların, boğaların 4.400 doları aşamaması durumunda tehlike sinyalleri verdiğini söyledi. Bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %2.5 değer kaybeden ETH, 4.083 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Daha önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Günlük Grafiği

blank

Analiste göre ETH’nin 4.300 dolar seviyesindeki üç ayrı zirvesi ve 1.700 dolar seviyesindeki üç ayrı dip noktası, grafiğinde yatay bir kanala işaret etti. Mayıs ayının başından beri bu kanala riayet eden ETH, bu kanalın uçlarına  değdiği zamanlarda fiyatında geri dönüşler yaşadı.

ETH fiyatı 4 Ağustos’tan bu yana ise söz konusu kanalının orta hattının üstünden işlem görmeyi başardı. Analiste göre 2700 doların üstündeki ters bir omuz baş omuz formasyonu sayesinde ETH yukarı yönlü bir çıkışa hazırlanıyor ve bu formasyonun en üst ve en alt noktası baz alındığında %58’lik bir yükseliş mümkün olabilir.

Ancak analiste göre bazı göstergeler incelendiğinde Ethereum’un endişe verici bir tablo izlendiği gözleniyor. Örneğin altcoine ait RSI değeri, Mayıs ayının başından Ekim ayının sonuna kadar dört adet alçak tepe formasyonu gösterdi ve analiste göre fiyat hareketine kıyasla baktığımızda birtakım ayı lehine ayrışmalar gözlendi.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), MATIC, Terra (LUNA) - Altcoin Fiyat Analizi - 18 Aralık

Bu tür alçak tepe formasyonları MACD göstergesinde de izlendi. Analiste göre bu göstergelerin sonuçları dikkate alındığına, ETH fiyatı 4.400 dolar direncini kırmakta zorlanabilir ve RSI ile MACD göstergelerinin kendi üst trend çizgilerini aşamamaları durumunda 2.700 dolara bir geri dönüş gerçekleşebilir.

Bununla birlikte boğalar, bu tür bir tehlike işareti vermeyen Awesome Oscillator (AO) göstergesine sevinebilir.

Sonuç

Analiste göre Ethereum fiyatı sahip olduğu yatay kanaldan çıkmayı başarabilirse önümüzdeki aylarda 6.500 dolara bir tırmanış mümkün olabilir. Ancak RSI ve MACD değerlerinin kendi üst trend çizgilerinin altında kalması durumunda ise analiste göre ETH fiyatı %35’lik bir satış dalgasına sahne olabilir ve 2.700 dolara geri çekilebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar