17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Analist: “Ethereum Fiyatı Önümüzdeki Aylarda 6.500 Dolara Çıkabilir Ancak…”

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatının 67.000 dolar seviyesinde yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından piyasa gözlemcileri, dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum’dan da benzer bir sonuç vermesini bekliyor. Şu anda mevcut yatay kanalının üst trend çizgisini aşmakla meşgul olan ETH için analistler, kırılma noktasından itibaren yaklaşık %60’lık yükseliş ile 7.000 dolara yakın bir fiyata ulaşmasını bekliyor. Analist Saif Naqvi, ETH fiyatını değerlendirdi.

blank

Bununla birlikte analiste göre söz konusu seviyeden yapılacak yukarı yönlü hamlenin başarısız olması durumunda ise Ethereum için ağır kayıplar gözlenebilir. Analist, RSI ve MACD göstergelerindeki ayı lehine ayrışmaların, boğaların 4.400 doları aşamaması durumunda tehlike sinyalleri verdiğini söyledi. Bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %2.5 değer kaybeden ETH, 4.083 dolardan işlem görüyor.

blank

Daha önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum Günlük Grafiği

ETHUSD 2021 10 23 18 38 26

Analiste göre ETH’nin 4.300 dolar seviyesindeki üç ayrı zirvesi ve 1.700 dolar seviyesindeki üç ayrı dip noktası, grafiğinde yatay bir kanala işaret etti. Mayıs ayının başından beri bu kanala riayet eden ETH, bu kanalın uçlarına  değdiği zamanlarda fiyatında geri dönüşler yaşadı.

ETH fiyatı 4 Ağustos’tan bu yana ise söz konusu kanalının orta hattının üstünden işlem görmeyi başardı. Analiste göre 2700 doların üstündeki ters bir omuz baş omuz formasyonu sayesinde ETH yukarı yönlü bir çıkışa hazırlanıyor ve bu formasyonun en üst ve en alt noktası baz alındığında %58’lik bir yükseliş mümkün olabilir.

Ancak analiste göre bazı göstergeler incelendiğinde Ethereum’un endişe verici bir tablo izlendiği gözleniyor. Örneğin altcoine ait RSI değeri, Mayıs ayının başından Ekim ayının sonuna kadar dört adet alçak tepe formasyonu gösterdi ve analiste göre fiyat hareketine kıyasla baktığımızda birtakım ayı lehine ayrışmalar gözlendi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatında 15.000 Dolar Rüzgarı! Hedefe Ne Kadar Yakınız?

Bu tür alçak tepe formasyonları MACD göstergesinde de izlendi. Analiste göre bu göstergelerin sonuçları dikkate alındığına, ETH fiyatı 4.400 dolar direncini kırmakta zorlanabilir ve RSI ile MACD göstergelerinin kendi üst trend çizgilerini aşamamaları durumunda 2.700 dolara bir geri dönüş gerçekleşebilir.

Bununla birlikte boğalar, bu tür bir tehlike işareti vermeyen Awesome Oscillator (AO) göstergesine sevinebilir.

Sonuç

Analiste göre Ethereum fiyatı sahip olduğu yatay kanaldan çıkmayı başarabilirse önümüzdeki aylarda 6.500 dolara bir tırmanış mümkün olabilir. Ancak RSI ve MACD değerlerinin kendi üst trend çizgilerinin altında kalması durumunda ise analiste göre ETH fiyatı %35’lik bir satış dalgasına sahne olabilir ve 2.700 dolara geri çekilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend