1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Ethereum Piyasa Değerine Göre Dünyadaki En İyi 100 Varlık Listesine Girdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CompaniesMarketCap.com tarafından ortaya konular veriler, son 24 saatte ETH fiyatında görülen %13’lük artışın, Ethereum’u ilk kez piyasa değerine göre en çok işlem gören 100 varlık listesine taşıdığını ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Ethereum, bugün listedeki diğer 12 girişi geçerek şu anda 87. sırada yer alan Anheuser-Busch ile 89. sırada yer alan Bristol-Myers Squibb arasına girerek 88. sıraya yerleşti.

Binance indirim kodu

Yalnızca 2021’in ilk haftasında %62’lik artış gösteren ETH’nin fiyatı, Ocak 2018’den bu yana ilk kez bugün 1.200 doları geçti ve yılın 13 Ocak tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmeye hazır göründüğü izlenimini yarattı. Bu yıl elde edilen kazançlar, Ethereum’un piyasa değerinde 53 milyar dolarlık bir artışa dönüştü ve bu miktarın, Wells Fargo, AstraZeneca, Philip Morris, Morgan Stanley ve Citigroup da dahil olmak üzere birkaç önemli holdingin piyasa değerini aşmaya yetecek bir seviyeye ulaştığı kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“En iyi 100” listesinde yer alan diğer kripto para olan Bitcoin ise sıralamada çok büyük bir başarı gösterdi ve Visa, Berkshire Hathaway, Alibaba ve son olarak Tencent’i geride bırakarak 10. sıraya yükseldi. 12.19 trilyon dolarlık tahmini piyasa değeri ile altın, 10 trilyon dolarlık bir marjla listenin başında yerleşip bir sonraki en yakın rakibi olan Apple’ı geçmeyi başardı.

Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi için fiyatını 5 kat arttırması gerekiyor

Onlarla ilişkili olmasa da CoinMarketCap.com’la benzer şekilde CompaniesMarketCap.com da öncelikle dünya çapında halka açık şirketlerin değerlemelerini takip etti ve bunları piyasa değeri büyüklüğüne göre listeledi. Web sitesinin “Piyasa Değerine Göre En İyi Varlıklar” sayfası; şirketlerin, değerli metallerin, ETFlerin ve kripto paraların piyasa sınırlarını tek bir liste halinde düzenledi.

İlgili Haber:  Satoshi Nakamoto

Ancak bu sitede farklı varlıkların doğrudan karşılaştırılabilir olması gerekmiyordu. Bir piyasa değeri için hesaplama, geleneksel olarak bir hisse senedinin fiyatı ile toplam hisse sayısı çarpılarak belirleniyor olsa da kripto paralar söz konusu olduğunda piyasa değeri, bir coinin fiyatı ile toplam arzının çarpılmasıyla belirlendi. Kıymetli maden piyasası tavanları, fiyatlarının toplam arz tonajı ile çarpılmasıyla ölçüldü ve bu nedenle sadece tahminleri ifade etti.

Ethereum’un piyasa değeri sıralamasında Bitcoin’i geçmesi için BTC’nin aynı fiyatta kalması ve şimdiki ile o zaman arasındaki arz değişikliği farklarını göz ardı ederek fiyatı beş kat arttırıp 6.100 dolara çıkması gerektiği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar