1 Temmuz 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’un hafif bir gerileme yaşamasıyla birlikte genel kripto para piyasası ve altcoinler kırmızı bölgede yer alıyor. Analiste göre Ethereum, uzun vadeli boğa lehine sinyaller verse de kısa vade için karmaşık bir görüntü sergiledi.

Binance indirim kodu

Polkadot ve Tron gibi kripto paralar aylık görünümlerinde çift haneli kazançlar kaydetmesine rağmen analiste göre kısa vadede boğa momentumlarında bir ağırlaşma yaşayacaklarına dair sinyaller bulunuyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Geçtiğimiz 40 gün boyunca Ethereum fiyatı iki paralel kanal içerisinde bir yükseliş trendinde hareket etti ve aylık olarak %25.42 kazanç sağladı. Bunun sonucunda, akıllı sözleşmeler platformu, 3 Kasım tarihinde 4.665 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Buna ek olarak, son üç haftadır ETH boğaları yoğun bir baskı uyguladı ve altcoin ayıları 4.357 dolardaki desteği kırmaya çalışırken boğalar da çok sayıda direnci kırmayı başardı.

Buna rağmen ETH fiyatı son 24 saatte %1.5’lik bir gerileme yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 4496.76 dolardan işlem görüyor. Analiste göre ETH’nin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller verdi. Analist, ETH fiyatının 4 saatlik 20-SMA (beyaz) değerinden düşük olması itibariyle satıcılar lehine hafif bir yönelim olduğunu düşünüyor.

Polkadot (DOT)

blank

20 Temmuz’dan bu yana DOT fiyatının bir yükseliş trendi içerisinde sıçrama yapması sonucunda altcoin boğa lehine bir yol izlemişti. Söz konusu 109 günlük ralli, üç aylık %160.37 ve 1 aylık %50.65’lik getiri sağlaması itibariyle çok sayıda direnç noktasını da kırdı. Bunun sonucunda DOT, 4 Kasım tarihinde 55 doların üstüne çıkarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) ve Solana (SOL) - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Aralık

Buna rağmen altcoin fiyatı, analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerin satıcılar lehine olmasıyla beraber son 24 saatte %3.6’lık bir gerileme yaşadı. Bunun sonucunda DOT fiyatı, mevcut trendine devam ederek trend çizgileri arasında gidip geldi. Bu yazının yazıldığı anlarda DOT, 20-SMA (beyaz) değerinin hemen altında, 51.1 dolardan işlem görüyor.

Tron (TRX)

blank

TRX fiyatı 30 Eylül tarihinden bu yana bir yükseliş eğiliminde bulundu ve yükseliş trendi içerisinde hareket eden altcoin fiyatı, son 37 günde %16 getiri sağladı. Bunun sonucunda TRX, en yakın direnç noktasını kırarak son 46 günün zirvesi olan 0.11050 doları 2 Kasım tarihinde aştı.

Ancak Tron, ufak bir gerileme yaşadı ve son 24 saatteki %2.2’lik kaybı ile bu yazının yazıldığı anlarda 0.10274 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoine ait kısa vadeli teknik göstergeler hafif bir şekilde satıcılar lehine gözüküyor.

Bununla birlikte analiste göre Tron boğalarının sağlam bir baskı oluşturması durumunda 010335 dolardaki direnç noktası kırılabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar