8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı Kripto Para Puanları ile Gündeme Gelen Reddit, Halka Açılıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra popüler sosyal medya sitesi Reddit nihayetinde halka arz (IPO) için başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı kripto para puanları uygulaması ile geçen haftalarda kripto endüstrisinin gündemine gelen Reddit, halka açılıyor.
  • Sosyal medya platformu, halka arz planları ile ilgili bir dosyayı ABD SEC’e sundu.

Popüler sosyal medya platformu Reddit, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketin “halka arz” sürecini başlattığını duyurdu. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) halka arz niyetlerini bildiren gizli bir S-1 dosyası sundu.

Binance indirim kodu

Reddit’in Halka Arz Planları

SEC düzenlemelerine göre, bir halka arz tarihi belirlenmeden önce ticari sırların sızdırılmasını önlemek için hisseler veya fiyatlar hakkında herhangi bir ayrıntı açıklanmaz. SEC dosyası, firmanın halka arz planları hakkında uzun süredir sosyal medyada devam eden söylentileri de doğrulamış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sosyal medya platformu, Ağustos ayında 700 milyon Dolarlık yeni bir fon sağlayarak 10 milyar Doları aşkın bir değerlemeye ulaşmıştı. Yakın tarihli bir güncellemede ise firma, 2021’in ikinci çeyreği için bir önceki yıla göre yaklaşık %200 daha fazla reklam geliri elde ettiğini açıkladı.

Sosyal medya platformu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği dosyada, “İlk halka arzın, SEC’in piyasa ve diğer koşullara tabi olarak inceleme sürecini tamamlamasından sonra gerçekleşmesi bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Reddit ve Kripto Para

Reddit, Meta ve Twitter gibi reklam destekli sosyal medya platformlarıyla rekabet ediyor. Huffman’a göre firma, uzun süre Facebook’un ve Google’ın gölgesinde büyüdü. Öte yandan platform, geçtiğimiz haftalarda da “Topluluk Puanlarını” Ethereum tabanlı tokenlere dönüştürme planı ile gündeme gelmişti.

Ağustos ayı itibariyle sosyal medya platformu, yaklaşık 52 milyon günlük kullanıcıya ve 100.000’den fazla aktif alt dizine sahip olduğunu açıkladı. Reddit, deneyimli tüccarların uzmanlıklarını paylaşmak için bir araya geldikleri bir forum olmasının yanı sıra; perakende ticareti pompalama taktikleriyle bu yıl borsalar ve kripto para piyasaları üzerinde büyük etkisi olan “r/wallstreetbets” için de bir buluşma noktası olarak biliniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar