12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Ethereum Rakibi Solana, 100 Dolar Fiyatını Aşmayı Başardı ve 8. En Büyük Kripto Para Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum rakibi Solana, son 24 saat içinde %10’dan fazla değer kazanarak 100 Dolar fiyatını aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana blok zincirini destekleyen token olan SOL, geçen hafta %38.7 oranında yükseldi.
  • SOL, bugün tarihinde ilk kez 100 Dolar fiyatını aştı.

Solana blok zincirini destekleyen token olan SOL, geçen hafta %38.7 oranında yükseldi ve bugün, tarihinde ilk kez 100 Dolar fiyatının üzerine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana’daki Güçlü Fiyat Artışı

CoinGecko’dan alınan verilere göre SOL, şu dakikalarda 101.42 Dolar seviyesinde seyrediyor. 2.2 milyar Doları aşan işlem hacmi ve 29 milyar Dolarlık piyasa değeri ile SOL şu anda sekizinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

SOL, geçen ay %201’den fazla değer kazandı.

SOL tokenini bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması kullanarak üreten Solana, dünyanın en popüler akıllı sözleşmeler platformu olan Ethereum ile rekabet edecek şekilde konumlandı. Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT dünyasına dair pek çok fırsat sunuyor.

Ağ, saniyede yaklaşık 1.000 işlem gerçekleştiriyor ve geliştiriciler bu sayının yoğun zamanlarda 50.000’e kadar çıkabileceğini iddia ediyor. İşlem ücretleri de şu anda Ethereum’dakine göre çok daha ucuz.

Solana’nın İddialı Gelecek Planları

Bu yılın başlarında Solana, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) ve blok zinciri üzerine inşa edilen platformların gelişimini hızlandırmak için bir 300 milyon Doların üzerinde fon toplamayı başardı.

Gelecek için düşünülen diğer planlar arasında ise Solana ekosistemine adanmış bir yatırım kolu ve ticaret masası yer alıyor.

Projenin önde gelen destekçileri arasında, Solana’nın üzerine Serum adlı merkezi olmayan bir türev borsası kuran kripto ticaret platformu FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried de bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Son 1 Yılın En Kötü Haftasını Geçirdikten Sonra Piyasalar Sakin

Solana’nın diğer ortakları arasında ise Facebook, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla ile Solana blok zinciri üzerine kurulmuş tokenize hisse senetleri sunan İsviçre firması Digital Assets AG yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar