7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Ethereum Rakibi Solana Büyümeye Devam Ediyor: Solana Tabanlı DeFi Protokolü Cypher’e 2.1 Milyon Dolarlık Finansman Desteği!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum rakibi Solana blok zinciri, farklı alanlarda büyümeye devam ediyor. Solana tabanlı DeFi protokolü Cypher, 2.1 milyon Dolarlık ilk finansman turunu tamamladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum rakibi Solana blok zinciri tabanlı Cypher, 2.1 milyon Dolarlık ilk finansman turunu tamamladı.
  • DeFi protokolü Cypher’in finansman turu, Sino Global Capital, SkyVision Capital ve Blockwall Capital yönetildi.

Ethereum rakibi Solana blok zinciri, farklı alanlarda büyümeye devam ediyor. Solana tabanlı DeFi protokolü Cypher, 2.1 milyon Dolarlık ilk finansman turunu tamamladı. Turu, Sino Global Capital, SkyVision Capital ve Blockwall Capital yönetti.

Binance indirim kodu

Cypher Nedir?

Cypher, merkezi olmayan finans (DeFi) alanı ile geleneksel finans arasında entegrasyon kurmayı amaçlayan bir DeFi protokolüdür; bu nedenle de vadeli işlem olanakları sunar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cypher, merkezi olmayan borsa Serum’un sipariş defteri tarafından desteklenen protokolünü oluşturmak için 2.1 milyon Dolarlık bir finansman turunu duyurdu.

Tur, önde gelen kripto şirketleri Sino Global Capital, SkyVision Capital ve Blockwall Capital tarafından yönetildi. Bu firmalar, proje tam olarak hayata geçtiğinde protokolde önemli bir paya sahip olacaklar.

Cypher kurucularından soyadını açıklamayan “James” isimli bir geliştirici konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cypher’ın amacı, topluluğun ortaya çıkarmak istedikleri hemen hemen her şeyde pazarlar oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan bir yapı oluşturmaktır. Buna bir sürü şey dahildir. Tüccarların çeşitli kripto paraların ilerideki taban fiyatını tahmin etmelerine izin veren NFT vadeli işlemleri veya kurumsal tüccarların ABD ekonomisinde artan mal fiyatlarına karşı önlem alabilecekleri enflasyon türevleri… Aklınıza gelebilecek pek çok finansal araç…” ifadelerini kullandı.

Ethereum Rakibi Solana Güç Kazanmaya Devam Ediyor

Finansman turuna katkıda bulunan Barrett ise “Solana’da başka bir vadeli işlem protokolü yok ve bu yüzden bunun gerekli bir şey olduğunu düşünüyorum; çünkü belli bir arz ile kısıtlanmıyorsunuz.” dedi.

İlgili Haber:  DeFi Patlaması Devam Ederken Compound’daki Toplam Borç Verme Seviyesi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Barrett, vadeli işlemlerin önemli olduğunu çünkü bu alana yatırım yapan kişilerin bir CryptoPunks veya Bored Ape Yacht Club NFT’si alamasalar bile; dolaylı olarak bu alan yatırım yapmalarına olanak sağlayacağını belirtti. Barrett, “Bu, insanların yatırım araçlarına erişimini demokratikleştiriyor.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar