8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ethereum Rakibi Solana, %36’lık Fiyat Artışının Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eylül ayındaki fiyat düşüşünün ardından Solana (SOL) yeniden tırmanıyor ve her geçen gün yeni zirvelere ulaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CoinGecko’ya göre Solana (SOL), bugün 219 Doların üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.
  • Geçen ay yaşanan ağ kesintisi, Ağustos ayındaki görkemli fiyat artışının ardından Solana’nın ivmesini yavaşlatmıştı.

Solana’nın yaz sonundaki yükselişi, akıllı sözleşme platformunun yukarı yönlü ivmesini yavaşlatan Eylül ayındaki ağ kesintisi ile sekteye uğramıştı. Ancak kripto para piyasası yeniden yükselirken Solana fiyatı da hızla yükseliyor ve yeni zirvelere ulaşıyor.

Binance indirim kodu

Solana ve Kripto Para Piyasası

Ethereum rakibi Solana’nın yerel kripto parası SOL, CoinGecko verilerine göre geçtiğimiz saatlerde 219 Doların üzerine çıktı ve bu fiyat seviyesi, SOL için tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana fiyatı geçen hafta genelinde yaklaşık %36 ve son 30 günde de yaklaşık %57 oranında yükseldi. Buna ek olarak SOL’un piyasa değeri, Ripple’ın XRP’sini geride bıraktı ve bu anlamda SOL, piyasadaki altıncı en büyük kripto para haline geldi.

Kripto para piyasasının genelinde de bir yükseliş havası hakim. Bitcoin geçen hafta 67.277 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. BTC’den yalnızca bir gün sonra da ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, 4.361 Dolarlık kendi tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ethereum Rakibi Solana Neden Yükseliyor?

Öte yandan Ethereum rakibi Solana’nın ağ etkinliği son üç ayda önemli oranda arttı. Platformdaki kişiden kişiye kredi ve ticarete olanak sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri, DeFiLlama’dan gelen verilere, 13.9 milyar Dolarlık toplam kilitli varlık (TVL) seviyesine ulaştı. Bu, Solana ağı için yeni bir zirve olarak kaydedildi.

İlgili Haber:  Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlatıyor

Benzer şekilde Solana üzerindeki NFT piyasası da geçen hafta 64 milyon Dolarlık bir işlem hacmi artışı yaşadı ve toplam 910 milyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Solana ağı üzerindeki bu artan etkinlik de SOL fiyatının yükselmesini sağlayan temel faktörler olarak yorumlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar