26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum Rakibi Solana’nın Fiyatı, Bir Haftada İkiye Katlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana’nın yerel kripto parası SOL, yüksek hacimli blok zinciri ağında artan NFT ve DeFi kullanımının ortasında bir haftada %96 değer kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana’nın SOL tokeni, bugün 80 Dolardan işlem görüyor.
  • Bu, SOL için tüm zamanların en yüksek fiyatı.
  • SOL’un fiyatı, geçen hafta genelinde %96 oranında arttı.

Solana’nın yerel tokeni SOL, bugün tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü. CoinGecko’dan alınan verilere göre SOL, bu sabah 79.57 Dolarlık yeni bir zirve fiyat belirledi. Bu, SOL fiyatının bir haftada neredeyse iki katına çıktığı anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Solana Fiyatı İkiye Katlandı

Kripto paranın fiyatı bundan bir hafta önce 40 Doların altındaydı ve bir haftada %96 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Genel kripto para piyasası, yaz aylarındaki durgunluğundan kurtulurken Solana da güçlü bir toparlanma örneği sergiledi. SOL, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan neredeyse diğer tüm kripto paralardan daha büyük kazanç elde etti.

Ethereum’un En Güçlü Rakibi: Solana

Solana, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a rakip olarak konumlandırılan bir hisse kanıtı blok zinciridir. Akıllı sözleşmeler, belirlenmiş talimatları yerine getiren kod parçalarıdır ve merkezi olmayan finans hizmetleri ve hatta NFT kripto koleksiyonları gibi çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaların (dapps) kalbinde yer alır.

Ethereum daha olgun bir blok zinciri ekosistemi ve açık ara farkla dapp’ler için en popüler platform olsa da; Solana, Ethereum’un tek başına yapabileceğinden çok daha yüksek hacimli işlemleri gerçekleştirebilir. Solana blok zinciri saniyede yaklaşık 2.000 kat daha fazla işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

Ethereum, daha fazla işlemi gerçekleştirmek için ana ağ blok zinciri ile birlikte çalışan Katman 2 çözümlerine (Polygon gibi) sahiptir; ve ağ, gelecekte daha verimli bir “hisse kanıtı” ağ modeline geçmeyi planlamaktadır. Ancak kripto endüstrisindeki geliştiricilerin, Solana tarafından sunulan avantajlara gittikçe daha fazla ilgi gösterdikleri de açık bir gerçek olarak görülüyor.

İlgili Haber:  Ethereum Rakibi Solana, %36’lık Fiyat Artışının Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: İşte Nedeni!

Özellikle Solana tabanlı DeFi uygulamaları büyük bir ilgi görüyor. Bu haftanın başlarında, DeFiLlama’ya göre Solana DeFi sözleşmelerinde kilitlenen toplam değer miktarı 2 milyar Doları aştı; ve bu seviye, muhtemelen SOL fiyatındaki artıştan dolayı bugün itibariyle 2.2 milyar Doları geçti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar