8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum Rekor Fiyata Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, geçen hafta yaşadığı fiyat düşüşünden geri dönmeyi başardı ve bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.665 Dolar fiyata ulaştı.
  • DeFi ve NFT piyasalarının büyümesi, 2020 yılından bu yana ETH fiyatını artıran temel etkenler olarak görülüyor.

Ethereum yatırımcısı olmak için iyi bir gün: Çünkü kripto paranın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan olan 2.665 Doları gördü. Bu, potansiyel olarak yeni bir yükseliş rallisinin başlangıcına işaret ediyor olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Neden Artıyor?

ETH, rekorundaki zamanlama tesadüfi değil. Geçen hafta, ilk Ethereum ETF’leri Kanada’da işlem görmeye başladı. Bu ürünler, kurumsal yatırımcıların direkt olarak kripto para satın almadan ETH’ye yatırım yapmalarına imkan sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH), geçen hafta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.646 Dolara ulaştığından bu yana yaklaşık 200 Dolar düşerek yeni haftaya 2.400 Dolar civarında bir fiyatla başlamıştı. Nomics’ten alınan verilere göre ETH şu anda yaklaşık %5 artışla işlem görüyor.

Ethereum boğa piyasasının en önemli aktörlerinden biri haline geldi. Hem merkezi olmayan finans (DeFi) hem de NFT sektörlerindeki patlamalarla desteklenen Ethereum fiyatı, 2020’nin başından bu yana %1000’den fazla fırladı. Bitcoin ise aynı süreçte yaklaşık %600 oranında değer kazandı.

ETH’ye Kurumsal İlgi

Bu arada, geleneksel finans dünyası da Ethereum’a daha fazla ilgi göstermeye başlıyor. Enflasyona karşı potansiyel bir koruma veya basitçe portföyleri çeşitlendirmenin bir alternatifi olarak ETH’ye yapılan yatırımlar daha yaygın hale geliyor.

Örneğin, Çinli uygulama şirketi Meitu kısa süre önce yaklaşık 50 milyon Dolar değerinde ETH satın aldığını duyurdu. Ayrıca Kanada’da, Purpose Investments, Evolve ETF ve CI Global Asset Management’ın üç adet Ethereum ETF’si geçen hafta işlem görmeye başladı.

İlgili Haber:  Merkez Bankalarına CBDC Stratejilerini Düşündüren Ne?

Ethereum ETF’leri geçen hafta işleme başladıkları ilk üç gün içinde toplam 138 milyon Dolardan fazla işlem hacmi üretti.

Bunun da ötesinde, Ethereum ağı önümüzdeki birkaç ay içinde önemli bir değişim yaşayacak. Ethereum İyileştirme Önerisi 1559 (kısaca EIP-1559), 14 Temmuz’daki Londra hard fork’u birlikte yayınlanacak. Söz konusu güncelleme, esasen Ethereum’un gaz ücretlerini düşürmeyi hedefliyor.

Yükseltme ile birlikte kripto madencilerine giden belirli bir miktarda ETH yakılacak. Bu stratejinin bir yan etkisi olarak, toplam ETH arzı da azalacak. Bu nedenle, bazı analistler, ETH talebinin arzını geride bırakacağına inanıyor.

Ethereum’un yakın vadeli geleceği hakkında iyimser olmak için pek çok neden olsa da; son dönemdeki aşağı yönlü satış baskısı ve yüksek fiyat dalgalanmaları, riskten kaçınan daha fazla yatırımcıyı ETH kullanmaktan caydırabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar