Ethereum Rekor Kırdı – Piyasa Değeri 300 Milyar Dolara Yaklaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum Perşembe günü %8.5’ten fazla değer kazandı ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu 2.645 dolar olarak tazeledi. Bu gelişmeler ile birlikte Ethereum’un toplam piyasa değeri ilk kez 300 milyar dolar barajına yaklaştı.

blank

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum böylece yılın başından %250 değer kazanmış oldu. Piyasa değeri 1.1 trilyon dolar olan Bitcoin, kripto paralarda yaşanan rallinin başını çekiyor.

blank

DeFi Projeleri Ethereum’u Destekliyor

Ethereum blockchain’inde 15 milyar dolar değerinde kripto varlığı idare eden bir oracle ağı lan Chainlink’in kurucularından Sergey Nazarov gelişmeleri şöyle yorumladı: “Ethereum’un momentumunda gerçekten de mükemmel bir fırtına havası var. Binlerce geliştirici, blockchain ekosisteminin en hızlı büyüyen alanı olan Ethereum blockchain’i üzerine uygulamalar inşa ediyorlar. Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilmiş DeFi uygulamalarını kullanan kullanıcıların sayısı arttıkça Ethereum’a olan talep de artacaktır çünkü kullanıcılar bu uygulamalar üzerinde bir işlem gerçekleştirmek istediğinde kullandıkları dijital varlık Ethereum olmak zorunda. Ayrıca bu Ethereum uygulamalarının bazıları çift haneli getiriler de vaat ediyor.”

Nazarov’a göre Ethereum’da yaşanan bu ralli, şu anda 59 milyar doların üstünde değere sahip olan DeFi uygulamaları piyasası tarafından da desteklendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DeFi birden fazla tür uygulamayı tanımlayan bir üst başlık gibi düşünülebilir. Borç alma, borç verme, alım satım, tasarruf, türevler, opsiyonlar, hisse senetleri gibi akla gelebilecek her türlü finansal işlemin kripto paralar kullanılarak bu uygulamalar ile gerçekleştirilmesi mümkün. DeFi uygulamalarının gelecekte geleneksel finans sektörünü sil baştan edebilir.

Bütün Bir Coine Sahip Olmak İsteyen Yatırımcılar Ethereum Satın Alıyor

eToro’da kripto para analizcisi olarak çalışan Simon Peters, Ethereum’da son günlerde gözlenen momentumun sadece Ethereum’da yaşandığının ve Ethereum’un Bitcoin’den yavaş yavaş ayrıştığının altını çizdi: “Son üç yıldır bu iki kripto para belirli bir ahenk içinde hareket etmiş olsa da artık kripto para piyasaları olgunlaşmaya başladı. Yatırımcılar artık daha geniş bir kripto para seçeneğine sahip ve uzun dönemde en yüksek potansiyele sahip olan coinlere yöneliyor. Ethereum ayrıca dolar olarak daha düşük bir değere sahip olduğu için Bitcoin’e karşı iyi bir alternatif oluşturuyor. Ethereum satın alan kişiler bütün olarak bir coine sahip oluyor bu yüzden de bazı yatırımcılar Ethereum’u tercih ediyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend