27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Rekor Kırdı – Piyasa Değeri 300 Milyar Dolara Yaklaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Perşembe günü %8.5’ten fazla değer kazandı ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu 2.645 dolar olarak tazeledi. Bu gelişmeler ile birlikte Ethereum’un toplam piyasa değeri ilk kez 300 milyar dolar barajına yaklaştı.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum böylece yılın başından %250 değer kazanmış oldu. Piyasa değeri 1.1 trilyon dolar olan Bitcoin, kripto paralarda yaşanan rallinin başını çekiyor.

Binance indirim kodu

DeFi Projeleri Ethereum’u Destekliyor

Ethereum blockchain’inde 15 milyar dolar değerinde kripto varlığı idare eden bir oracle ağı lan Chainlink’in kurucularından Sergey Nazarov gelişmeleri şöyle yorumladı: “Ethereum’un momentumunda gerçekten de mükemmel bir fırtına havası var. Binlerce geliştirici, blockchain ekosisteminin en hızlı büyüyen alanı olan Ethereum blockchain’i üzerine uygulamalar inşa ediyorlar. Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilmiş DeFi uygulamalarını kullanan kullanıcıların sayısı arttıkça Ethereum’a olan talep de artacaktır çünkü kullanıcılar bu uygulamalar üzerinde bir işlem gerçekleştirmek istediğinde kullandıkları dijital varlık Ethereum olmak zorunda. Ayrıca bu Ethereum uygulamalarının bazıları çift haneli getiriler de vaat ediyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Nazarov’a göre Ethereum’da yaşanan bu ralli, şu anda 59 milyar doların üstünde değere sahip olan DeFi uygulamaları piyasası tarafından da desteklendi.

DeFi birden fazla tür uygulamayı tanımlayan bir üst başlık gibi düşünülebilir. Borç alma, borç verme, alım satım, tasarruf, türevler, opsiyonlar, hisse senetleri gibi akla gelebilecek her türlü finansal işlemin kripto paralar kullanılarak bu uygulamalar ile gerçekleştirilmesi mümkün. DeFi uygulamalarının gelecekte geleneksel finans sektörünü sil baştan edebilir.

Bütün Bir Coine Sahip Olmak İsteyen Yatırımcılar Ethereum Satın Alıyor

eToro’da kripto para analizcisi olarak çalışan Simon Peters, Ethereum’da son günlerde gözlenen momentumun sadece Ethereum’da yaşandığının ve Ethereum’un Bitcoin’den yavaş yavaş ayrıştığının altını çizdi: “Son üç yıldır bu iki kripto para belirli bir ahenk içinde hareket etmiş olsa da artık kripto para piyasaları olgunlaşmaya başladı. Yatırımcılar artık daha geniş bir kripto para seçeneğine sahip ve uzun dönemde en yüksek potansiyele sahip olan coinlere yöneliyor. Ethereum ayrıca dolar olarak daha düşük bir değere sahip olduğu için Bitcoin’e karşı iyi bir alternatif oluşturuyor. Ethereum satın alan kişiler bütün olarak bir coine sahip oluyor bu yüzden de bazı yatırımcılar Ethereum’u tercih ediyor.

İlgili Haber:  Kayıp Bitcoinler: 3.7 Milyon Bitcoin Muhtemelen Sonsuza Kadar Kayboldu

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar