Ethereum Rekor Seviyeye Ulaştı – Bitcoin Rallisi Diğer Kripto Paralara Yayılıyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ether, Bitcoin rallisinin diğer kripto paralara da yayılmasının ardından tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmayı başardı.

Ethereum ağını kullanan dijital para Cuma günü 2.082 dolar seviyesine fırlayarak bir gün yaklaşık %5.7 değer kazandı. Cuma gününün ilk saatlerinde de kısa süreli olarak 2.000 dolar seviyesini birkaç kere test etmişti.

Fiyatlardaki Yükselişler Alımları da Tetikliyor

StockCharts şirketinde kıdemli analizci olarak çalışan Julius de Kempenaer gelişmeleri şöyle yorumladı: “Şu anda yeni rekorlar kırılıyor ve bu durum daha fazla alım aktivitesini körükleyecek.

Ethereum geçtiğimiz yıl boyunca Covid-19 pandemisinde Bitcoin’in kazandığı değere paralel bir şekilde değerlenmişti.

Bitcoin’in 1.1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine kıyasla Ether’in piyasa değeri 230 milyar dolar seviyelerinde dolaşıyor.

Kimi uzmanlara göre Ether’in son zamanlarda yaşanan Bitcoin rallisine paralel olarak ilerlemesi piyasalar açısından olumlu bir tabloya işaret ediyor çünkü artık altın gibi geleneksel yatırım araçlarından kripto para dünyasına adım atmak isteyen yatırımcıların ellerindeki portföylerini çeşitlendirebilmeleri için daha fazla seçenekleri var. Ayrıca artık bu tür geleneksel yatırım araçlarından gelen yatırımlar bir yerde toplanmayıp tüm kripto piyasasına dağılmış oluyor.

Ethereum’un Pozitif Ayrışmasında DeFi Teknolojisi Etkin Olabilir

Uzmanlara göre Ethereum’un son zamanlarda Bitcoin’e göre pozitif ayrışma eğiliminde olmasının nedeni sahip olduğu DeFi teknolojisi sayesinde gerçekleşmiş olabilir. DeFi teknolojisi sayesinde borç alma, borç verme ve alım satım yapma gibi birçok işlem bir banka ya da başka bir aracı kuruma gerek kalmadan direkt olarak iki kişi arasında gerçekleşiyor. DeFi teknolojileri yalnızca Ethereum’da değil daha birçok blockchain’de de kullanılan bir teknoloji konumunda. Mark Cuban yaptığı açıklamalarda kendi yatırım portföyünde Ethereum’un özel bir yeri olduğunu açıklamıştı. Buna gerekçe olarak da gelecekte kullanılabilme açısından en çok gelecek vaat eden coin’in Ethereum olacağını düşündüğünü ifade etmişti.

  Bitcoin Fiyatı 33.000 Doların Altına İnerken DeFi Tokenleri Çift Haneli Kazançlar Elde Etti

Son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı artan kurumsal ilgi bu piyasalarda oldukça olumlu bir hava oluşturmuş ve Bitcoin’in kendi en yüksek rekoruna ulaşabilmesi için uygun bir zemin hazırlamıştı. Gelecek günlerde bu piyasalarda nasıl gelişmeler olacağı yatırımcılar tarafından merakla takip ediliyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın