13 Ağustos 2022, Cumartesi
23.5 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), AAVE – Altcoin Fiyat Analizi – 2 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası, kendisine özgü volalite moduna geçerek toparlanmaya dair sinyaller vermeye başladı. Bunun sonucunda Ethereum ve AAVE altcoinleri günlük grafiklerinde %6’nın üzerinde yükseliş sergiledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Shiba Inu ise genel kripto para piyasasındaki havanın aksine son 24 saatte %8.5 kayıp yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun sonucunda analiste göre altcoin, yukarı yönlü bir çıkış yapmasının ardından simetrik bir üçgen (sarı) formasyonu oluşturarak geriledi.

Buna rağmen boğalar, analiste göre 3.976 dolardaki desteklerini son bir aydır korumayı başarıyor. Bu yüzden analiste göre ETH fiyatı yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket etti ve 1 Aralık tarihinde son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH, 4.730 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi aşırı alış bölgesinde seyretti ve yavaşlama işaretleri verdi. Analiste göre bir trend dönüşümü gerçekleşebilir. Ek olarak analiste göre DMI göstergesi boğa lehine göründü. Analiste göre RSI değerinin aşırı alış bölgesinde bulunması tehlike oluştururken boğaların ise en yakın direnç noktası olan 4.770 doları aşabilmek için momentumlarını korumaları gerekiyor.

Shiba Inu (SHIB)

blank

SHIB fiyatı son 24 saatte %8.5 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.00004521 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analiste göre bu gerileme ile birlikte V şeklinde bir tepe (yeşil) oluştu ve trendde bir dönüşüme işaret etti.

Geçtiğimiz gün, RSI göstergesi aşırı alış bölgesinden 26 puan düşüş gösterdi. Dahası, analist AO ve MACD göstergelerine göre boğa havasındaki düşüşe dikkat çekti. Analiste göre bir trend dönüşümünün engellenebilmesi için altcoin boğalarının 0.0000445 dolardaki desteği korumaları gerekiyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Synthetix (SNX) ve DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 25 Eylül

AAVE

blank

AAVE fiyatı 9 Kasım’dan itibaren değerinin üçte birini kaybetti ve 28 Kasım tarihinde altcoin son dört ayın en düşük seviyesine geriledi.

Buna rağmen AAVE fiyatı son 24 saate %7.17’lik bir yükseliş sergiledi ve bu yazının yazıldığı anlarda 265.09 dolardan işlem gördü. Analiste göre bu yükseliş, alçalan kanaldan bir çıkış yaşanmasını sağladı. Bu yüzden analist, altcoinin kısa vadeli teknik göstergelerinin boğa lehine olduğunu düşünüyor.

Analiste göre RSI göstergesi 63 seviyesinde bulunurken yavaşlama emaresi gösterdi. Bununla birlikte MACD göstergesi de analiste göre boğa lehine gözükse de boğa gücünde bir azalış gözlendi. Analist, ayıların 272 dolar civarında bir direnç gösterebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar