5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının, iki gün önce kırdığı büyük rekorundan gerileme yaşaması ile birlikte kripto para piyasası genel olarak düşüş gösterdi. Ethereum ve SHIB gibi altcoinler son 24 saatte kayıplar yaşarken AVAX fiyatı ise bir boğa rallisi içerisinde gibi gözüküyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 4.373 dolara kadar çıkmasının ardından düzeltme hareketi yaptı. AVAX fiyatı boğa lehine olan momentumunu sürdürürken analiste göre Shiba Inu ise kısa vadeli olarak ayı lehine sinyaller veriyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki Ethereum analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum [ETH]

blank

Ethereum fiyatı son 24 saatte %1.44 düşüş gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.116 dolardan işlem gördü. Analiste göre bu fiyat seviyesi, altcoine ait en yakın destek noktası olan 3.641 dolardan epey yukarıda bulunuyor. Analist, ETH’nin 4 saatlik grafiğinin boğa lehine bir trend çizgisi sergilediğini ve bu durumun son zamanlardaki yükseliş hareketlerini doğruladığını düşünüyor. Ancak analist, ETH’ye ait teknik göstergelerin alış baskısında azalmalara işaret ettiğini de belirtiyor.

MACD çizgisinin aşağı yöne doğru ilerlemesi ile birlikte MACD ile sinyal çizgileri birleşti. MACD değerinin histogramındaki yeşil barların sıfır çizgisine yaklaşması analiste göre alış baskısındaki düşüşe dair ipucu veriyor. Son olarak ADX değeri ise 36.54 civarında yer aldı ve güçlü bir yönlü trende işaret etti.

Shiba Inu [SHIB]

blank

SHIB fiyatı son 24 saatte %4.12 düşüş gösterdi ve 0.00002732 seviyesinden işlem gördü. Analist, altcoin fiyatının 0.00002895 dolarda bulunan en yakın direnç noktasını aşma girişiminin başarısız olduğunu ve daha sonrasında kripto paranın konsolidasyon hareketi yaptığını belirtti. Analiste göre altcoine ait destek seviyesi ise 0.00002428 dolarda bulunuyor. Analist, SHIB fiyatının 20-SMA değerinin altında bulunduğunu ve bu yüzden piyasada satıcıların baskınlığının hakim olduğunu ifade etti.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Seviye Aşılırsa XLM İçin Büyük Bir Ralli Başlayabilir!"

Avalanche [AVAX]

blank

AVAX fiyatı son 24 saatte %6.02 değer kazandı. Analiste göre altcoin fiyatı, bu yazının yazıldığı anlarda 62.41 dolar ve 65.44 dolardaki destek noktalarının üstüne çıkmayı başardı. Majithia, AVAX için bir sonraki direnç noktasının 73.31 dolarda yer aldığını düşünüyor. AVAX fiyatı Bollinger bantlarının üst parçasına yakın bir konumdan işlem görüyor ve bu da analiste göre piyasasında alış baskısının hakim olduğunu belirtiyor.

MACD histogramı ve Awesome Oscillator (AO) göstergesi de yeşil sinyal barları sergileyerek analiste göre az önce bahsedilen bulguları onayladı.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar