8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Basic Attention Token (BAT) – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 54.000 doların altına inmesiyle birlikte kripto para ve altcoin piyasası son 24 saatte %5 değer kaybetti. Bunun sonucunda Ethereum ve Shiba Inu, Kasım ayı boyunca sürekli bir düşme eğilimi sergileyerek ayı lehine bir tablo sergiledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan BAT fiyatı ise yükseliş trendine devam etti ve son 24 saatte %21.8 değer kazandı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Boğalar her ne kadar satış dalgasına karşı koymaya çalışsa da, 4.156 dolar seviyesinin savunması başarısız oldu. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatteki %6.4’lük kaybı ile beraber 4.104 dolardan işlem görüyor. RSI değeri aşağı yönlü hareketine devam etti ve analiste göre 38 değerini göstererek ayı lehine bir tablo sergiledi. Analiste göre DMI göstergesi de ayı lehine bir görünüm verdi. Ancak analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Shiba Inu fiyatı, son yedi gündeki kayıpları ile beraber %25.56’lık bir gerileme yaşadı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine düştü. Bu gelişmeye rağmen SHIB, Etherscan verilerine göre 1 milyonun üzerinde yatırımcıya ulaşmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003879 dolardan işlem görüyor. Analiste göre SHIB fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altında seyrederek ayı lehine bir tablo sergiledi.

Analist, RSI değerinin ayı lehine görünümden sonra aşağı hareket ettiğine dikkat çekiyor. Analiste göre DMI değeri satıcıların gücünde bir artışa işaret ediyor. Buna rağmen analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende dair ipuçları verdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Efsanevi Bir Yükselişin Ardından Korkunç Bir Düşüş Yaşadığı Şubat Ayına Detaylı Bir Bakış

Basic Attention Token (BAT)

blank

BAT fiyatı 31 Ekim tarihinde başlattığı kayıp süreci ile birlikte %29.13 gerileme yaşamıştı. Buna rağmen boğalar kontrolü tekrar ele geçirdi ve sadece iki gün içerisinde altcoinin fiyatı %75 yükseldi. Bu gelişme ile birlikte BAT, yüksek hacimler ile desteklediği yükselişi sayesinde 26 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine tırmandı. Bu yazının yazıldığı anlarda 1.54 dolardan işlem görüyor. Analiste göre aşırı alış bölgesinde bulunan RSI göstergesi yavaşlama belirtileri veriyor. Analist ayrıca DMI ve MACD göstergelerinin boğa lehine bir görünüm vermesine rağmen boğaların gücünde bir düşüşe dair bilgiler verdiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar