8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), MATIC – Altcoin Fiyat Analizi – 29 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası ayı yönüne gidişatına devam ederken Ethereum ve Shiba Inu gibi büyük altcoinler 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilediler.

Binance indirim kodu

Analiste göre yukarıdaki kripto paraların ve MATIC’in kısa vadeli teknik göstergeleri, genel kripto para piyasasında süren ayı tablosuna uyumlu sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

10 Kasım’dan bu yana %19’un üzerinde değer kaybeden Ethereum, 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Bunun sonucunda fiyat, analiste göre, yukarı yönlü kanalından çıkarak simetrik bir üçgen formasyonu (sarı) içerisinde gerileme yaşadı. Boğaların bir yükseliş dalgasını tetiklemeye çalışmasına rağmen bu girişim başarılı olmadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 48 saatteki %9.8’lik değer kaybı ile birlikte 4.108 dolardan işlem görüyor. Analiste göre 45 seviyesinde bulunan RSI göstergesi, kısmi olarak toparlanma sinyali verdi. Analist, DMI göstergesinin ayı lehine görünmesine rağmen MACD göstergesinin ise kısa vadeli olarak ayıların gücünde bir azalmaya dair ipuçları verdiğine inanıyor.

Shiba Inu (SHIB)

blank

SHIB fiyatı 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre 0.000035 dolar seviyesi, daha fazla düşüş yaşanmaması için boğaların savunma yapacağı kritik bir nokta olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.00003811 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller verdi. Analiste göre RSI değeri, ayı lehine olmasının ardından yatay hareket yapmaya başladı. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin ayı lehine olmasına karşın ADX’in ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Monero (XMR) Fiyatı 300 Dolar Barajını Aşabilecek mi?

MATIC

blank

Değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybeden altcoin, 18 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Son on gündür ise, MATIC’ini alt kanalından bir çıkış gerçekleştirmesiyle birlikte fiyatta bir artış yaşandı. Ancak ayılar, boğaların trendine devam etmesini engelleyerek üst kanaldan (sarı) bir düşüş dalgası başlattılar.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatte yaşadığı %7’lik kaybın ardından 1.567 dolardan işlem görüyor. Analiste göre daha fazla kayıp yaşanmaması için boğaların 1.561 dolardaki desteğini koruması gerekiyor. Buna ek olarak analist, RSI değerinin aşağı yönlü olduğunu ve toparlanma sinyali vermediğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar