29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), MATIC – Altcoin Fiyat Analizi – 29 Kasım

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası ayı yönüne gidişatına devam ederken Ethereum ve Shiba Inu gibi büyük altcoinler 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilediler.

Binance indirim kodu

Analiste göre yukarıdaki kripto paraların ve MATIC’in kısa vadeli teknik göstergeleri, genel kripto para piyasasında süren ayı tablosuna uyumlu sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum (ETH)

ETHUSDT 2021 11 28 16 54 26 2048x950 1

10 Kasım’dan bu yana %19’un üzerinde değer kaybeden Ethereum, 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Bunun sonucunda fiyat, analiste göre, yukarı yönlü kanalından çıkarak simetrik bir üçgen formasyonu (sarı) içerisinde gerileme yaşadı. Boğaların bir yükseliş dalgasını tetiklemeye çalışmasına rağmen bu girişim başarılı olmadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 48 saatteki %9.8’lik değer kaybı ile birlikte 4.108 dolardan işlem görüyor. Analiste göre 45 seviyesinde bulunan RSI göstergesi, kısmi olarak toparlanma sinyali verdi. Analist, DMI göstergesinin ayı lehine görünmesine rağmen MACD göstergesinin ise kısa vadeli olarak ayıların gücünde bir azalmaya dair ipuçları verdiğine inanıyor.

Shiba Inu (SHIB)

SHIBUSD 2021 11 28 18 46 49 2048x950 1

SHIB fiyatı 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre 0.000035 dolar seviyesi, daha fazla düşüş yaşanmaması için boğaların savunma yapacağı kritik bir nokta olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.00003811 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller verdi. Analiste göre RSI değeri, ayı lehine olmasının ardından yatay hareket yapmaya başladı. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin ayı lehine olmasına karşın ADX’in ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), EOS ve Chainlink Fiyat Analizi - Ani Çöküş Sonrası Altcoinler Ne Durumda? - 21 Eylül

MATIC

MATICUSDT 2021 11 28 19 11 33 2048x950 1

Değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybeden altcoin, 18 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Son on gündür ise, MATIC’ini alt kanalından bir çıkış gerçekleştirmesiyle birlikte fiyatta bir artış yaşandı. Ancak ayılar, boğaların trendine devam etmesini engelleyerek üst kanaldan (sarı) bir düşüş dalgası başlattılar.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatte yaşadığı %7’lik kaybın ardından 1.567 dolardan işlem görüyor. Analiste göre daha fazla kayıp yaşanmaması için boğaların 1.561 dolardaki desteğini koruması gerekiyor. Buna ek olarak analist, RSI değerinin aşağı yönlü olduğunu ve toparlanma sinyali vermediğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend