8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ekim ayı ve Kasım ayı başında boğa lehine bir ralli yaşanmasının ardından geçtiğimiz hafta boyunca altcoinlerin çoğunda büyük bir gerileme yaşandığı gözleniyor.

Binance indirim kodu

Ethereum ve Vechain geçtiğimiz hafta boyunca çift haneli kayıplar yaşadı. Diğer taraftan Shiba Inu ise zaten son üç haftadır devamlı bir şekilde bir düşüş trendi içerisinde seyrediyordu. Analiste göre bahsi geçen kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri ayı lehine bir görünüm veriyor. Analist Yash Majithia ETH, SHIB ve VET’i değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı son yedi haftadır iki paralel kanal içerisinde yukarı yönlü tırmanış gerçekleştiriyordu. Dünyanın en büyük altcoini, 22 Eylül tarihinden 10 Kasım tarihine kadar %61’lik bir ralli yaşayarak iyi bir performans göstermişti. Bunun sonucunda ETH, 10 Kasım tarihinde 4.868 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bunun ardından ise, ayıların alt kanal seviyesinin kontrolünü kazanmasıyla beraber fiyat hareketinde bir gerileme yaşandı.

10 Kasım tarihinden bu yana ETH fiyatın oldukça ciddi bir değer olan %16.53 kayıp kaydedildi ve altcoin fiyatı 17 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine düştü. Boğalar alt kanal civarında direnç gösteremezken ayılar ise en yakında destek noktası olan 4.357 doların altına bir geçiş yapmayı başardı.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Dünyanın en büyük ikinci şaka coini olan SHIB, 28 Ekim tarihinde tarihinin en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından sürekli olarak bir düşüş hareketi yaparak iyi bir performans göstermeyi başaramadı. Gerileme dönemine gören altcoinin fiyatı alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde değer kaybetti. SHIB fiyatı, 18 Kasım’a kadar olan 21 günlük dönemde %44.85 kayıp yaşadı. Bunun sonucunda da SHIB fiyatı 16 Kasım tarihinde son iki haftanın dip noktasına geldi.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Gelişme ile Birlikte Ethereum Fiyatı 4.900 Dolara Fırlayacak!"

Analiste göre SHIB fiyatında 20-50-200 SMA değerlerinin altına inilmesiyle beraber ayıların gücünü arttırdığı da onaylanmış oldu. Ayılar sürekli olarak bir baskı uygularken boğalar ise 0.0000445 dolardaki desteği savunmaya çalışıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00004776 dolardan işlem görüyor.

VeChain (VET)

blank

Ekim ayının başından bu yana VET fiyatı bir yükseliş dalgası içerisindeydi. Altcoinin fiyatı, yukarı yönlü iki paralel kanalın arasında seyretti. 1 Ekim tarihinden bu yana ise VET, %100’ün üzerinde bir ralli yaşayarak 9 Kasım tarihinde 0.18755 dolara ulaştı ve son 6 ayın rekorunu kırdı.

Bunun ardından ise altcoin fiyatında %27.6 gibi devasa bir gerileme yaşandı. Sonuç olarak VET fiyatı 16 Kasım tarihinde son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Son iki gündür ise boğalar güç toplamaya çalışmasına rağmen bu girişim başarılı olamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.14088 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri ise satıcılar lehine olmasının ve zayıf sinyaller vermesinin ardından aşağı yönlü hareket başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar