25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Solana (SOL), Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 1 ay önce

Binance indirim kodu

Analiste göre, “kripto para korku ve açgözlülük endeksinin” 40 seviyesinde bulunmasıyla birlikte, boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmeye yönelik hamle yapmasına rağmen ayıların ise direnmeye devam ettiği şeklinde bir yorum yapılabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 4.100 dolar dokunurken Solana ise kritik bir seviye olan 192 doları aşmayı başardı. Fantom fiyatı ise, uzun vadeli bir trend dönüşümünün ardından etkileyici yükselişler yaptı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

ETHUSD 2021 12 25 12 22 28 2048x898 1

Analiste göre Ethereum fiyatı, 4 saatlik grafiğindeki bir ay süren alçalan takoz formasyonundan kurtulmasıyla birlikte bir trend dönüşümü gerçekleştirmiş olabilir. Altcoin fiyatı, 17 Aralık tarihinden itibaren 4.000 doları aşmasıyla birlikte yükselen bir kanal içerisinden işlem gördü. Analiste göre boğalar, pek çok kez test ettikleri bu engelin üstünde tutunmayı başardı.

Ancak analist, ETH rallisinin, bir aylık ayı lehine bir ayrışmanın (yeşil) ardından 4.156 dolarda durduğunu düşünüyor. Bu seviye ayrıca üst kanal (beyaz) ve 200 SMA (gri) değerleriyle de çakışıyor. Şimdi ise analiste göre en yakın destek noktası 4.000 dolar ve 20 SMA (kırmızı) değerlerinde bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum fiyatı 4.058 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi son üç haftanın zirvesine çıkmasının ardından gerilese de orta hattın üstünde kaldı.

Solana (SOL)

SOLUSD 2021 12 25 12 49 58 2048x898 1

Analiste göre SOL fiyatı, 4 saatlik grafiğinde ters bir baş omuz formasyonu göstermesinin ardından keskin bir yükseliş gerçekleştirdi. Altcoin fiyatı 23 Aralık’taki seviyesinden %10 artış kaydederek 192 dolar bandını aştı. Boğalar bu seviyeyi üç gündür test ediyor ve yüksek dip noktaları oluşturuyor. Analiste göre Supertrend göstergesi ise boğa lehine gözüktü.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), EOS, Enjin Coin (ENJ) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Aralık

Analiste göre, 196.3 dolar seviyesindeki dirençte rallinin durmasıyla birlikte altcoine ait en yakın destek noktası 192.6 dolar seviyesinde bulunuyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 193.96 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise son dört gündür yüksek dip noktaları oluşturmasının ardından yukarı yönlü gözüktü. Analiste göre DMI göstergesi bahsi geçen bulguları onaylasa da ADX göstergesi ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Fantom (FTM)

FTMUSDT 2021 12 25 13 15 59 2048x898 1

FTM fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren dört gün içerisinde %66 değer kazanmasıyla birlikte sağlam bir geri dönüş hareketi yaptı. Analiste göre bu yükseliş, uzun vadeli trend çizgisi direncini de (yeşil) aştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, analiste göre destek bölgesine yakın bir bölgede, 2.12 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi aşırı alış bölgesinin diplerinde bulunurken analiste göre kısa vadede bir dönüş olasılığı olabilir. Buna ek olarak analist, AO göstergesinin boğa lehine olmasına rağmen hacim oskilatörünün yüksek dip noktaları göstermekte zorlanmasıyla birlikte zayıf bir boğa hamlesine işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend