3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Solana (SOL), Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Analiste göre, “kripto para korku ve açgözlülük endeksinin” 40 seviyesinde bulunmasıyla birlikte, boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmeye yönelik hamle yapmasına rağmen ayıların ise direnmeye devam ettiği şeklinde bir yorum yapılabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 4.100 dolar dokunurken Solana ise kritik bir seviye olan 192 doları aşmayı başardı. Fantom fiyatı ise, uzun vadeli bir trend dönüşümünün ardından etkileyici yükselişler yaptı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Analiste göre Ethereum fiyatı, 4 saatlik grafiğindeki bir ay süren alçalan takoz formasyonundan kurtulmasıyla birlikte bir trend dönüşümü gerçekleştirmiş olabilir. Altcoin fiyatı, 17 Aralık tarihinden itibaren 4.000 doları aşmasıyla birlikte yükselen bir kanal içerisinden işlem gördü. Analiste göre boğalar, pek çok kez test ettikleri bu engelin üstünde tutunmayı başardı.

Ancak analist, ETH rallisinin, bir aylık ayı lehine bir ayrışmanın (yeşil) ardından 4.156 dolarda durduğunu düşünüyor. Bu seviye ayrıca üst kanal (beyaz) ve 200 SMA (gri) değerleriyle de çakışıyor. Şimdi ise analiste göre en yakın destek noktası 4.000 dolar ve 20 SMA (kırmızı) değerlerinde bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum fiyatı 4.058 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi son üç haftanın zirvesine çıkmasının ardından gerilese de orta hattın üstünde kaldı.

Solana (SOL)

Analiste göre SOL fiyatı, 4 saatlik grafiğinde ters bir baş omuz formasyonu göstermesinin ardından keskin bir yükseliş gerçekleştirdi. Altcoin fiyatı 23 Aralık’taki seviyesinden %10 artış kaydederek 192 dolar bandını aştı. Boğalar bu seviyeyi üç gündür test ediyor ve yüksek dip noktaları oluşturuyor. Analiste göre Supertrend göstergesi ise boğa lehine gözüktü.

İlgili Haber:  Tezos (XTZ) İçin Yeni Bir Satış Dalgası Kapıda Olabilir mi?

Analiste göre, 196.3 dolar seviyesindeki dirençte rallinin durmasıyla birlikte altcoine ait en yakın destek noktası 192.6 dolar seviyesinde bulunuyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 193.96 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise son dört gündür yüksek dip noktaları oluşturmasının ardından yukarı yönlü gözüktü. Analiste göre DMI göstergesi bahsi geçen bulguları onaylasa da ADX göstergesi ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Fantom (FTM)

FTM fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren dört gün içerisinde %66 değer kazanmasıyla birlikte sağlam bir geri dönüş hareketi yaptı. Analiste göre bu yükseliş, uzun vadeli trend çizgisi direncini de (yeşil) aştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, analiste göre destek bölgesine yakın bir bölgede, 2.12 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi aşırı alış bölgesinin diplerinde bulunurken analiste göre kısa vadede bir dönüş olasılığı olabilir. Buna ek olarak analist, AO göstergesinin boğa lehine olmasına rağmen hacim oskilatörünün yüksek dip noktaları göstermekte zorlanmasıyla birlikte zayıf bir boğa hamlesine işaret ettiğini düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar