30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum, Solana ve Avalanche Fiyatlarında Düşüş Yaşanıyor: Kripto Piyasası Ne Durumda?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası bugün kırmızı renkte. Ethereum ve bazı rakipleri, Bitcoin’den daha fazla değer kaybediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası, son 24 saat içinde %4’den fazla değer kaybetti.
  • Ethereum, Solana ve Avalanche bugün en çok kayıp yaşayan kripto paralar olarak göze çarpıyor.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, kripto para piyasası son 24 saatte %4’ten fazla değer kaybetti. Kripto piyasasından toplamda 73 milyar Dolardan fazla varlık silindi.

Binance indirim kodu

ETH, SOL ve AVAX Değer Kaybediyor

Ethereum (ETH), son 24 saat içinde değerinin %6’sından fazlasını kaybetti ve şu anda 2.900 Dolar fiyatında seyrediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, geçen hafta içinde de iki kez 2.750 Dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi Ethereum’a rakip olarak görülen platformlar da son 24 saatte ciddi değer kaybı yaşadı. Bu iki proje de “Ethereum katilleri” olarak adlandırılıyor ve Ethereum’un DeFi, eşler arası borç verme ve NFT dünyasındaki hakimiyetine karşı en güçlü rakipler olarak görülüyor.

Solana son 24 saatte yaklaşık %10 değer kaybı yaşadı ve mevcut fiyat seviyesi olan 131 Dolara geriledi. Son haftalarda büyük bir kazanç sağlayan Avalanche ise geçtiğimiz gün %8 seviyesinde değer kaybederek mevcut 64 Dolarlık fiyatına geriledi.

Benzer şekilde, Ethereum’un dapp hakimiyetine rakip olmayı amaçlayan Algorand (ALGO) da son 24 saatte %8’den fazla düşüş yaşadı. ALGO, şu dakikalarda 1.62 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bitcoin ve Dogecoin Güçlü Kalmayı Başardı

Diğer büyük kripto paralardaki kayıp ise bu denli ciddi görünmüyor. Örneğin Bitcoin, şu dakikalarda 42.300 Dolar seviyesinde seyrediyor; ki bu, BTC için son bir hafta içindeki en iyi fiyat seviyesi olarak öne çıkıyor.

İlgili Haber:  Ethereum, 2018'den Bu Yana En Yüksek Fiyatına Ulaştı

Öte yandan Dogecoin (DOGE) de yalnızca %2’lik bir kayıp yaşayarak son 24 saatte görece istikrarlı bir görüntü sergiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar