7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum, Solana ve VeChain – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son haftalarda genel kripto para piyasasının tamamı sert boğa lehine hareketler sergiledi. Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum ise kritik bir destek noktasının altına indi ve satış baskısı da devam ediyor. Bu durum VeChain gibi piyasadaki küçük altcoinlerin fiyatını da otomatik olarak aşağı çekebilir.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, son rallisi sayesinde Solana, piyasadaki genel havanın yükselişe geçmesi halinde tırmanışına devam edebilme konusunda daha iyi bir konumda bulunuyor. Analizci Indrashish Mitra, söz konusu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ethereum (ETH)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi haline getirdiği gün yaşanan düzeltmeden bu yana Ethereum fiyatı 3.100 dolar ile 3.500 dolar arasında gidip geliyordu. Bir kez bu kanalın üstüne çıkan ETH, kısa bir süre sonra tekrar kanala girdi ve buradan da bir düzeltme daha yaşadı.

Analizciye göre, pembe çizgiler ile gösterilen alçalan üçgen formasyonunun altına inen altcoin için (beyaz ok ile gösterilmiş) bu durum endişe verici olabilir. Ethereum fiyatı ayrıca sarı trend çizgisi ile gösterilen bir sonraki destek noktasını da kırdı. Analizciye göre, ETH fiyatı mevcut seviyesinden 4.000 dolar ila 4.400 dolar arasına doğru bir ralli yaşamadığı takdirde altcoin için durum pek de iyi olmayabilir.

Solana (SOL)

Solana 2021 yılının Ağustos ayı ortalarından bu yana yaklaşık olarak beş kez ralli yaşadı (mavi kanal). Bunun ardından ise, bir ay kadar sonra, tüm kripto para piyasasında yaşanan düzeltme ile birlikte altcoinin fiyatı tekrardan ayı lehine döndü. Analizciye göre, son rallinin yapısı gereği, Solana için fiyat seviyelerinin destek bulabileceği tek mantıklı nokta 20 dolar seviyesi olabilir. Bununla birlikte analizci, SOL fiyatının beyaz ile gösterilen kanalından çıkarak yükselişe geçmesi durumunda ise 160 dolar bölgesi aşılabilirse eski ralli devam edebilir.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), EOS, VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 21 Aralık

VeChain (VET)

Analizciye göre altcoin için boğa lehine yorumlanabilecek bir fincan-kulp modeli (beyaz çizgiler) görüldü ve 0.12 dolar ila 0.16 dolar üstüne bir çıkış durumunda büyük bir ralli başlayabilir. Analizci, tarihsel veriler incelendiğinde VeChain için destek noktasının 0.06 dolar civarında olabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte VET, piyasadaki kripto paraların çoğunluğu gibi sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı ve analizciye göre, boğa lehine dönülebilmesi için 0.16 doların üstüne tekrar bir çıkış yaşanması gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar