Ethereum Son 24 Saatte %8 Değer Kaybetti

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Cumartesi öğleden sonra yaşanan dip, kripto para piyasasının toplam değerinden %5 kayıp yaşanmasına neden oldu.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %8 geriledi.
  • Kripto para piyasası genelinde ise son 24 saatte %5 kayıp yaşandı.

Analiz sitesi Nomics’ten alınan verilere göre, Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %8 geriledi. Bir ara 2.370 Dolara kadar gerileyen ETH fiyatı şu dakikalarda ise 2.425 Dolar seviyesinde seyrediyor. En büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un şu anki piyasa değeri ise 274 milyar Dolar olarak kaydediliyor.

blank

Tüm Büyük Kripto Paralarda Düşüş

647 milyar Dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin ise son 24 saatte %6.8 düşüş yaşadı; BTC fiyatı şu dakikalarda biraz toparlandı ve 35.800 Dolar seviyelerine çıktı. Önemli altcoinlerden Binance Coin %7.18 düşüşle 318 Dolara ve Cardano da %10 düşüşle 1.4 Dolara kadar geriledi.

Cumartesi öğleden sonra başlayan düşüş, şu anda 1.59 trilyon Dolar değerinde olan küresel kripto para piyasalarından %4.85’lik bir kayıp yaşanmasına neden oldu.

Kripto para piyasaları son iki – üç haftadır zorlu bir süreçten geçiyor. Her ne kadar geride bıraktığımız haftada piyasalar belli ölçüde toparlanma eğilimi göstermiş olsa da; önceki haftalarda yaşanan sert düşüş, kripto endüstrisi için çok daha güçlü bir toparlanma dönemini gerektiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Paranın Önlenemeyen Düşüşü

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.350 Dolar fiyatında hareket ettiği 12 Mayıs tarihinde, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili yaptığı bir açıklama sert düşüşü başlatan temel tetikleyici etken oldu. Musk, Bitcoin madencilik sisteminin çevreye olumsuz etkilerini gerekçe göstererek şirketi Tesla’nın Bitcoin’i bundan böyle bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini dile getirdi.

Sonrasında Çin’den gelen birkaç düzenleyici haberle birlikte kripto para piyasasının düşüşü daha da sertleşti. Bu süreçte lider kripto para Bitcoin, 30.000 Dolar seviyesine kadar gerilerken; Ethereum da bir ara 2.000 Dolar seviyesinin altını gördü. Bu, her iki kripto para için de tüm zamanların en yüksek seviyelerine göre %50’den fazla değer kaybettikleri anlamına geliyor.

Kripto para piyasasının bu çöküş atmosferinden kurtulması için yeni haftada güçlü bir atılım yapması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend