30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum Startup Firması OpenLaw, Bir DAO Geliştiricisi Olarak Yeniden Markalaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tribute Labs adını alacak olan şirket, artık DAO’ların ABD’de yasal olarak faaliyet göstermesine yardımcı olmaya odaklanmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dijital sözleşme platformu OpenLaw, bir DAO geliştiricisi olarak yeniden markalaşıyor.
  • Şirket, yakında Tribute Labs adını alacak.
  • Tribute Labs, ABD’de merkezi olmayan özerk kuruluşları (DAO) yasalara uygun bir şekilde çalıştırmak için faaliyet gösterecek.

Dijital sözleşme platformu OpenLaw, bir DAO inkübatörü olarak yeniden markalaşıyor.

Binance indirim kodu

OpenLaw’dan Tribute Labs’e

Şirketin kurucu ortaklarından Aaron Wright’ın yaptığı açıklamaya göre, dijital dünya ile gerçek dünya arasındaki bağlantıyı yasal anlaşmalar kullanarak “otomatikleştirmeyi” amaçlayan OpenLaw, yakında Tribute Labs olarak yeniden markalaşacak. Tribute Labs, ABD’de merkezi olmayan özerk kuruluşları (DAO) yasalara uygun bir şekilde çalıştırmak için faaliyet gösterecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir DAO, tipik bir şirket hiyerarşisine sahip olmak yerine şirket kontrolünü yatay olarak yayan bir organizasyondur. Bu tür kuruluşlar, operasyonlarını yürütmek için genellikle Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri kullanır.

Tribute Labs Ne Yapacak?

Wright bugün New York’taki Mainnet 2021 konferansında yaptığı açıklamada, “DAO’ların oluşturulmasına gerçekten destek veren ve yardımcı olan bir yer bulduk. Yani OpenLaw, Tribute Labs olarak yeniden markalaşıyor. Şimdiye dek oluşturduğumuz sekiz DAO var ve hedefimiz, giderek daha fazla DAO oluşturmaya devam etmek.” ifadelerini kullandı.

OpenLaw, yasal sözleşmeleri otomatik olarak oluşturur ve yürütür. Bunu, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın dayandığı ağ olan Ethereum’u kullanarak yapar.

DAO Endüstrisi

Wright, “DAO’lar karmaşıktır. İnsanlar sermayeyi bir araya getiriyorlar, ya birlikte bir tür kâr elde etmeye ya da birlikte bir şirket kurmaya veya proje yapmaya çalışıyorlar. Bu yüzden yaklaşımımız Coinbase’e çok benziyor. Bunun ABD’de doğru şekilde yapılması gerektiğini düşünüyoruz.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Hatalı Güncelleme Ethereum Düğümlerinin %13'ünü Offline Yaptı

Şu anda başarılı DAO örnekleri arasında, merkezi olmayan UniSwap borsası ve DeFi teknolojileri geliştiren MakerDAO gibi projeler öne çıkıyor.

Öte yandan ABD’nin Wyoming eyaleti, Temmuz ayında, DAO’lara yasal statü veren bir yasa çıkardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar