7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum Stoğu Azalıyor! 10 Balina Tüm ETH’nin %20’sine Sahip Durumda

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatındaki düşüşü fırsat bilen büyük yatırımcılar fırsat bu fırsat ETH toplamaya başladılar. Ethereum Blokchain’indeki en büyük 10 cüzdan toplam ETH arzının %20’sini bünyesinde barındırıyor.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasaları, yaz aylarındaki çöküş hareketlerin devam ediyor. Toplam kripto para piyasa değeri günlük olarak %2.6 yükselse de haftalardır büyük bir yükseliş gösteremeden 1.3 trilyon dolar ile 1.5 trilyon dolar arasında gidip geliyor. Bitcoin fiyatı da benzer şekilde yatay hareketler yapıyor ancak bu yazının yazıldığı anlarda BTC günlük grafiğinde %2 gibi küçük bir yükselme gördü. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası ise bu yazının yazıldığı anlarda günlük olarak %4 artmış gibi görünüyor. Haftalık olarak ise ETH için %15’lik bir değer düşüşü yaşanmış. Ethereum fiyatındaki bu düşüşler büyük yatırımcıların iştahını kabartmışa benziyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Balinaları Alım Yapıyor

Şu sıralar yaşanan fiyat düşüşlerini özellikle de balinalar cüzdanlarını doldurmak için kullanıyor. Santiment verilerine göre en zengin Ethereum adresleri toplam ETH arzının %20’sinden fazlasını cüzdanlarında tutuyor. Bir önceki yıl ise bu oran %15 seviyelerindeydi. Nisan ayında ise kısa bir süreliğine de olsa rekor kırıldı. O zamanlar balinalar şanslı bir alım satım gerçekleştirmişlerdi. Mayıs ayında kripto para piyasalarının çöküş yaşamasıyla beraber balinalar kazançlarının bir kısmını kar satışı olarak elden çıkarmıştı. Satış dalgasının ardından Ethereum’un tekrardan 2.000 doların altına inmesiyle beraber balinalar da ani bir şekilde alım yapmaya başladılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ether Adreslerinin Sayısı da Arttı

Ethereum balinaları kendi rezervlerini tekrardan doldurmaya başlarken küçük Ether adreslerinde de bir artış yaşanıyor. Mayıs ayının ortalarında, 0.1 ya da daha yüksek Ethereum içeren cüzdan sayısı 5 milyon kadardı. Yılın başından bu yana bu sayı %44’lük bir yükseliş göstermişti. Bu yazının yazıldığı anlarda ise güncel olarak 5.24 milyon adet Ethereum adresi bulunuyor.

İlgili Haber:  Ethereum Balinalarının Elinde Bulunan ETH Miktarı Son 5 Yılın Zirvesine Çıktı

ETH İçin Arz Darboğazı

Ethereum piyasasındaki HODL trendi borsalarda darboğaz oluşturarak kendini gösterdi. Yılın başından bu yana kripto para borsalarında bulunan Ether rezervi %30 azalarak son iki yılın en düşük seviyesi olan 11.6 milyon adete geriledi.

Bununla birlikte aynı zaman diliminde borsalardan çekilerek staking işlemlerine konan Ethereum miktarı da 6 milyonun üzerine çıkarak 3 kat arttı. Staking işlemlerinde kullanılan Ethereum oranı toplam arz miktarının %5’inin üzerine çıktı. Ethereum kıtlığının devam etmesi halinde, uzmanlara göre ETH fiyatı için olumlu bir tablo izlenebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar