Ethereum Tabanlı Blog Platformu Mirror’a Artık Herkes Üye Olabilecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Ethereum tabanlı yayıncılık ve blog platformu Mirror, halka açık hale geliyor. İsteyen herkes platforma üye olabilecek.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı merkezi olmayan blog protokolü Mirror, artık herkes tarafından kullanılabilir.
  • Öncesinde, potansiyel kullanıcıların mevcut Mirror topluluğu tarafından onaylanması gerekiyordu.

Geçen Aralık ayında başlatılan Ethereum tabanlı merkezi olmayan blog protokolü Mirror, kapılarını tüm içerik oluşturucularına açtığını duyurdu.

blank

Mirror Nedir?

Öncesinde içerik oluşturucular, Mirror’ın Çarşamba öğleden sonraları haftalık olarak düzenlediği “WRITE Race”de yeterli oyu almaları halinde Mirror’a erişebiliyordu. Mevcut Mirror kullanıcılarının, protokolün WRITE tokenini kullanan başvuru sahiplerine oy vermek için ise iki saatleri olacak ve bu da onu bir tür “popülerlik yarışması” haline getirecek. Oylamayı ilk 10 sırada tamamlayanlara ise Mirror tarafından kullanılan “.xyz” blogu için kullanabilecekleri bir WRITE tokeni verilecek.

Görünüm ve kullanım şekli olarak popüler blog platformu Medium’a çok benzese de Mirror, bir dizi kripto-yerel özellik ve yetenekle kendini farklı bir noktada konumlandırıyor. Mirror, kullanıcıların bir Ethereum cüzdanıyla oturum açmasına ve gönderileri “imzalamasına” olanak sağlayan ve merkezi olmayan bir protokoldür; ayrıca gönderileri “kalıcı olarak” yedeklemek ve sansüre karşı dirençlerini artırmak için de blok zinciri tabanlı depolama protokolü Arweave kullanılır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Mirror Platformu Gelecekte Daha da Gelişecek

Bugünkü güncelleme ile birlikte Mirror aracılığıyla blog yayınlamak için “WRITE Race” sürecine girmek gerekli değil. Ancak Mirror, bu süreçten geçen ve halihazırda platformun bir parçası olan kullanıcılar için çeşitli teşvikler sunmayı planlıyor..

Mirror, ayrıca abonelikler, blog kaynakları, keşif öğeleri, daha zengin bir düzenleme platformu ve Ethereum Name Service (ENS) benzeri yenilikler de dahil olmak üzere gelecekte platforma eklenecek bazı özelliklerin bir listesini kendi web sitesi üzerinden paylaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend