7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı Blog Platformu Mirror’a Artık Herkes Üye Olabilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum tabanlı yayıncılık ve blog platformu Mirror, halka açık hale geliyor. İsteyen herkes platforma üye olabilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı merkezi olmayan blog protokolü Mirror, artık herkes tarafından kullanılabilir.
  • Öncesinde, potansiyel kullanıcıların mevcut Mirror topluluğu tarafından onaylanması gerekiyordu.

Geçen Aralık ayında başlatılan Ethereum tabanlı merkezi olmayan blog protokolü Mirror, kapılarını tüm içerik oluşturucularına açtığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Mirror Nedir?

Öncesinde içerik oluşturucular, Mirror’ın Çarşamba öğleden sonraları haftalık olarak düzenlediği “WRITE Race”de yeterli oyu almaları halinde Mirror’a erişebiliyordu. Mevcut Mirror kullanıcılarının, protokolün WRITE tokenini kullanan başvuru sahiplerine oy vermek için ise iki saatleri olacak ve bu da onu bir tür “popülerlik yarışması” haline getirecek. Oylamayı ilk 10 sırada tamamlayanlara ise Mirror tarafından kullanılan “.xyz” blogu için kullanabilecekleri bir WRITE tokeni verilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Görünüm ve kullanım şekli olarak popüler blog platformu Medium’a çok benzese de Mirror, bir dizi kripto-yerel özellik ve yetenekle kendini farklı bir noktada konumlandırıyor. Mirror, kullanıcıların bir Ethereum cüzdanıyla oturum açmasına ve gönderileri “imzalamasına” olanak sağlayan ve merkezi olmayan bir protokoldür; ayrıca gönderileri “kalıcı olarak” yedeklemek ve sansüre karşı dirençlerini artırmak için de blok zinciri tabanlı depolama protokolü Arweave kullanılır.

Mirror Platformu Gelecekte Daha da Gelişecek

Bugünkü güncelleme ile birlikte Mirror aracılığıyla blog yayınlamak için “WRITE Race” sürecine girmek gerekli değil. Ancak Mirror, bu süreçten geçen ve halihazırda platformun bir parçası olan kullanıcılar için çeşitli teşvikler sunmayı planlıyor..

Mirror, ayrıca abonelikler, blog kaynakları, keşif öğeleri, daha zengin bir düzenleme platformu ve Ethereum Name Service (ENS) benzeri yenilikler de dahil olmak üzere gelecekte platforma eklenecek bazı özelliklerin bir listesini kendi web sitesi üzerinden paylaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar