9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Tabanlı NFT Futbol Oyunu Sorare, 4.3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Son olarak 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaşan Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, diğer spor alanlarına genişlemeyi ve bir ABD ofisi açmayı planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, 680 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.
  • Bu yeni fon desteği ile birlikte Sorare, 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.
  • Fransa merkezli şirket, diğer spor dallarına genişlemeyi, kadın futbol takımlarını da platformuna dahil etmeyi ve ABD’de bir ofis açmayı planlıyor.

Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, 2021’de artan oyuncu tabanı ve ticaret hacmi ile önemli ölçüde büyüme kaydetti. Sorare, son olarak 680 milyon Dolarlık bir finansman turu tamamladığını duyurdu.

blank

Sorare, 4.3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

680 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu, Şubat ayında gerçekleşen 50 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu takip ediyor. Bu fon desteği ile birlikte Sorare, toplam 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

B Serisi finansman turu, Japon teknoloji ve yatırım firması SoftBank tarafından yönetildi.

Sorare Tam Olarak Nedir?

Sorare, şu anda özellikle futbola odaklanmış durumda ve oyunda 175’ten fazla lisanslı kulüp ve oyuncu bulunuyor. FC Barcelona, ​​Juventus FC ve Paris Saint-Germain FC gibi popüler futbol kulüpleri ve Amerika Birleşik Devletleri Major League oyuncuları Sorare’nin bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Sorare’nin kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Julia, bu hafta yaptığı açıklamada, şirketin futbol dışındaki spor dallarına da genişlemeyi planladığını açıkladı. Julia, ayrıca, Sorare’nin önümüzdeki aylarda ABD merkezli yeni bir ofis açmak istediğini de sözlerine ekledi.

Julia, “Sorare’yi bir spor ve eğlence devi haline getirmeye devam etmek için iddialı planlarımız var. Yeni finansman desteği, yeni liglere ve yeni spor dallarına genişlememize ve bir mobil uygulama oluşturmak da dahil olmak üzere kullanıcı deneyimini iyileştirmemize yardımcı olacak.” dedi.

İlgili Haber:  NFT Balonu Halihazırda Patlıyor Olabilir

Sorare, Büyümeye Devam Ediyor

Şirket verilerine göre Sorare, 2021’in başından bu yana 150 milyon Dolardan fazla işlem hacmi bildirdi. Şirket, ayrıca, platformda 600.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu belirtti. Sorare, dünyanın en iyi 20 futbol ligi ve en iyi 50 futbol federasyonunun yanı sıra kadın futbol kulüplerini de mevcut takımlar listesine dahil etmeyi amaçlıyor.

Sorare’nin bugüne kadar “Avrupa’nın en büyüğü” olarak nitelendirdiği 680 milyon Dolarlık B Serisi finansman turuna, Atomico, D1 Capital, Bessemer Ventures, Eurazeo, IVP, Hillhouse, Liontree, Accel, Benchmark ve Headline gibi şirketler katıldı.

Pique, Griezmann ve Azpilicueta’dan Fon Desteği

Ayrıca halihazırda profesyonel futbolcu olarak görev yapan Gerard Piqué, Antoine Griezmann ve César Azpilicueta da bu finansman turunda Sorare’ye yatırım yaptı. Şubat ayındaki A Serisi finansman turunda ise girişimci ve NFT meraklısı Gary Vaynerchuk ile Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian gibi önemli yatırımcıların desteği dikkat çekmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend