1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT Futbol Oyunu Sorare, 4.3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son olarak 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaşan Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, diğer spor alanlarına genişlemeyi ve bir ABD ofisi açmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, 680 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.
  • Bu yeni fon desteği ile birlikte Sorare, 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.
  • Fransa merkezli şirket, diğer spor dallarına genişlemeyi, kadın futbol takımlarını da platformuna dahil etmeyi ve ABD’de bir ofis açmayı planlıyor.

Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare, 2021’de artan oyuncu tabanı ve ticaret hacmi ile önemli ölçüde büyüme kaydetti. Sorare, son olarak 680 milyon Dolarlık bir finansman turu tamamladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Sorare, 4.3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

680 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu, Şubat ayında gerçekleşen 50 milyon Dolarlık A Serisi finansman turunu takip ediyor. Bu fon desteği ile birlikte Sorare, toplam 4.3 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

B Serisi finansman turu, Japon teknoloji ve yatırım firması SoftBank tarafından yönetildi.

Sorare Tam Olarak Nedir?

Sorare, şu anda özellikle futbola odaklanmış durumda ve oyunda 175’ten fazla lisanslı kulüp ve oyuncu bulunuyor. FC Barcelona, ​​Juventus FC ve Paris Saint-Germain FC gibi popüler futbol kulüpleri ve Amerika Birleşik Devletleri Major League oyuncuları Sorare’nin bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Sorare’nin kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Julia, bu hafta yaptığı açıklamada, şirketin futbol dışındaki spor dallarına da genişlemeyi planladığını açıkladı. Julia, ayrıca, Sorare’nin önümüzdeki aylarda ABD merkezli yeni bir ofis açmak istediğini de sözlerine ekledi.

Julia, “Sorare’yi bir spor ve eğlence devi haline getirmeye devam etmek için iddialı planlarımız var. Yeni finansman desteği, yeni liglere ve yeni spor dallarına genişlememize ve bir mobil uygulama oluşturmak da dahil olmak üzere kullanıcı deneyimini iyileştirmemize yardımcı olacak.” dedi.

İlgili Haber:  CryptoKitties NFT'lerinin Değeri Gün Geçtikçe Yükseliyor

Sorare, Büyümeye Devam Ediyor

Şirket verilerine göre Sorare, 2021’in başından bu yana 150 milyon Dolardan fazla işlem hacmi bildirdi. Şirket, ayrıca, platformda 600.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu belirtti. Sorare, dünyanın en iyi 20 futbol ligi ve en iyi 50 futbol federasyonunun yanı sıra kadın futbol kulüplerini de mevcut takımlar listesine dahil etmeyi amaçlıyor.

Sorare’nin bugüne kadar “Avrupa’nın en büyüğü” olarak nitelendirdiği 680 milyon Dolarlık B Serisi finansman turuna, Atomico, D1 Capital, Bessemer Ventures, Eurazeo, IVP, Hillhouse, Liontree, Accel, Benchmark ve Headline gibi şirketler katıldı.

Pique, Griezmann ve Azpilicueta’dan Fon Desteği

Ayrıca halihazırda profesyonel futbolcu olarak görev yapan Gerard Piqué, Antoine Griezmann ve César Azpilicueta da bu finansman turunda Sorare’ye yatırım yaptı. Şubat ayındaki A Serisi finansman turunda ise girişimci ve NFT meraklısı Gary Vaynerchuk ile Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian gibi önemli yatırımcıların desteği dikkat çekmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar