12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT Oyunu Sorare’ye Soruşturma Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yakın zamanda 680 milyon Dolarlık fon toplayan Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare’ye, Birleşik Krallık düzenleyicileri tarafından soruşturma açıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Kumar Komisyonu, Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare’ye soruşturma açtığını duyurdu.
  • Sorare, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermeye devam etmek için bir “kumar işletmesi” lisansına ihtiyacı olup olmadığı konusunda incelemeye alınacak.

NFT ticaret kartları odaklı ve Ethereum tabanlı bir fantezi futbol oyunu olan Sorare, İngiltere Kumar Komisyonu tarafından soruşturma altına alındı.

Binance indirim kodu

NFT Oyunu Sorare, Bir Kumar Lisansına İhtiyaç Duyabilir

İngiltere Kumar Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, “Kumar Komisyonu şu anda Sorare.com’un bir kumar işletmesi lisansına ihtiyaç duyup duymadığı veya sağladığı hizmetlerin kumar teşkil edip etmediğini belirlemek için şirket hakkında bir soruşturma yürütüyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sorare, kullanıcıların Juventus FC, Paris Saint-Germain gibi önde gelen takımlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 100’den fazla futbol takımını ve oyuncularını içeren lisanslı NFT ticaret kartlarının alınıp satılmasına olanak tanır. Her futbolcu kartı, doğrulanabilir bir NFT olarak satılmaktadır.

Diğer lisanslı NFT projesi NBA Top Shot’un aksine Sorare, ayrıca bir fantezi spor unsuru da içeriyor. Kullanıcılar, kartlarını kullanarak haftalık dizilişler oluşturabilir ve diğer Sorare kullanıcılarıyla rekabet ederek futboldaki gerçek dünya performansına dayalı puanlar kazanabilir. Her haftanın en iyi oyuncuları, bu anlamda ücretsiz kartlar ve hatta Ethereum ödülleri elde edebilir.

Sorare, Kumar Suçlamasını Reddediyor

İngiltere Kumar Komisyonu son olarak yaptığı açıklamada, Sorare’nin sunduğu hizmetlerin bir şekilde kumar teşkil edebileceğini ve şirketin ülkede faaliyet göstermeye devam etmek için bir lisans almasının gerekebileceğini vurguluyor. Sorare ise sunduğu hizmetin kumar lisansı gerektirdiğine inanmıyor.

İlgili Haber:  İngiltere Bankası Starling, Kripto Yasağını 23 Haziran'da Kaldıracağını Açıkladı

Firma bugün yayınladığı bir açıklamada, “Sorare’nin dijital koleksiyon kartları ve oyunu gibi yeni gelişen bir teknolojiye sahip bir ürün başarılı olduğunda, bu tür düzenleyici sorunların yaşanması normaldir. Bizler, Sorare’nin herhangi bir düzenlemeye tabi kumar hizmeti sunmadığından çok eminiz.” ifadelerini kullandı.

Sorare, kısa süre önce 4.3 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşmasını sağlayan 680 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu düzenlemişti. Sosyal medya fenomeni ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk, Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian gibi önde gelen isimler de söz konusu finansman turuna katkı sağlamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar