7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT’ler Artık Solana Ağında da Görüntülenebiliyor: Peki Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT çılgınlığı geçen yıl başladı ve büyümeye de devam ediyor. Ve şimdi, NFT’leri Solana blok zincirine taşımak artık çok daha kolay…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blok zinciri köprüsü Wormhole, Ethereum ve Solana blok zincirleri arasında bir NFT köprüsü başlattığını duyurdu.
  • Bu köprü sayesinde Ethereum ve Solana tabanlı NFT’ler karşılıklı olarak farklı ağlarda hareket edebilecekler.

İki yönlü blok zinciri köprüsü Wormhole, Ethereum ve Solana blok zincirleri arasında bir NFT köprüsü başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

NFT Hareketliliği Artacak

Bu hareket, Ethereum’da şimdiye kadar satılmış 6.68 milyondan fazla NFT için “çift yönlü bir otoyol” sağlayarak onları Solana ağına taşımaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu hizmeti ile birlikte kripto şirketi Wormhole, Solana ve Ethereum ekosistemleri arasındaki farklı sanatçı, müzisyen ve içerik üretici topluluklarını birbirine bağlamış olacak.

Jump Crypto’da Özel Proje Direktörü ve Wormhole’a katkı sunan Certus One’ın kurucu ortağı olan Hendrik Hofstadt, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Orijinal NFT’nin kaynağını görebildiğiniz ve onu farklı bir blockchain ağında kullanabildiğiniz özel bir köprü düşünün. Wormhole, işte bunu yaptı.” ifadelerini kullandı.

NFT Dünyasında Neler Değişecek?

Solana NFT’lerini dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea’de listelemek için sahibinin, bu NFT’leri Ethereum’a “bağlaması” gerekiyor. Bu süreçte, orijinal NFT’ler Solana’ya kilitlenecek ve OpenSea’de listelenmesi için ise Ethereum ağında söz konusu NFT’nin “sarılmış” yeni bir sürümü basılacaktır.

Bu aktarımın yaklaşık 5 dakika süreceği ve Solana tabanlı NFT’nin, Ethereum ağında herhangi bir yerel ERC-721 tokeni gibi çalışacağı belirtildi. Bunun tam tersi şekilde kullanıcılar, ERC-721 NFT’lerini Solana ağına aktarabilir ve yeni ağlarında kullanabilirler.

Wormhole, gelecekteki bir güncellemede ise kullanıcıların hangi orijinal NFT’nin varlığı desteklediğini kontrol etmesine izin veren bir kullanıcı arayüzü oluşturmayı ve böylece %100 orijinallik doğrulaması yapılabilmesini hedefliyor.

İlgili Haber:  Solana Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 260 Dolar!

Bu arada Wormhole, NFT köprüsüyle birlikte bir de “NFT Origin Verifier” uygulaması başlattı. Bu uygulama sayesinde insanlar, bir “köprülü NFT”nin orijinal olarak nerede basıldığını görebilir ve orijinalliğini doğrulayabilirler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar