Ethereum Tabanlı NFT’ler Artık Solana Ağında da Görüntülenebiliyor: Peki Nasıl?

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

NFT çılgınlığı geçen yıl başladı ve büyümeye de devam ediyor. Ve şimdi, NFT’leri Solana blok zincirine taşımak artık çok daha kolay…

blank

Haberin Özeti

  • Blok zinciri köprüsü Wormhole, Ethereum ve Solana blok zincirleri arasında bir NFT köprüsü başlattığını duyurdu.
  • Bu köprü sayesinde Ethereum ve Solana tabanlı NFT’ler karşılıklı olarak farklı ağlarda hareket edebilecekler.

İki yönlü blok zinciri köprüsü Wormhole, Ethereum ve Solana blok zincirleri arasında bir NFT köprüsü başlattığını duyurdu.

blank

NFT Hareketliliği Artacak

Bu hareket, Ethereum’da şimdiye kadar satılmış 6.68 milyondan fazla NFT için “çift yönlü bir otoyol” sağlayarak onları Solana ağına taşımaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu hizmeti ile birlikte kripto şirketi Wormhole, Solana ve Ethereum ekosistemleri arasındaki farklı sanatçı, müzisyen ve içerik üretici topluluklarını birbirine bağlamış olacak.

Jump Crypto’da Özel Proje Direktörü ve Wormhole’a katkı sunan Certus One’ın kurucu ortağı olan Hendrik Hofstadt, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Orijinal NFT’nin kaynağını görebildiğiniz ve onu farklı bir blockchain ağında kullanabildiğiniz özel bir köprü düşünün. Wormhole, işte bunu yaptı.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

NFT Dünyasında Neler Değişecek?

Solana NFT’lerini dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea’de listelemek için sahibinin, bu NFT’leri Ethereum’a “bağlaması” gerekiyor. Bu süreçte, orijinal NFT’ler Solana’ya kilitlenecek ve OpenSea’de listelenmesi için ise Ethereum ağında söz konusu NFT’nin “sarılmış” yeni bir sürümü basılacaktır.

Bu aktarımın yaklaşık 5 dakika süreceği ve Solana tabanlı NFT’nin, Ethereum ağında herhangi bir yerel ERC-721 tokeni gibi çalışacağı belirtildi. Bunun tam tersi şekilde kullanıcılar, ERC-721 NFT’lerini Solana ağına aktarabilir ve yeni ağlarında kullanabilirler.

Wormhole, gelecekteki bir güncellemede ise kullanıcıların hangi orijinal NFT’nin varlığı desteklediğini kontrol etmesine izin veren bir kullanıcı arayüzü oluşturmayı ve böylece %100 orijinallik doğrulaması yapılabilmesini hedefliyor.

Bu arada Wormhole, NFT köprüsüyle birlikte bir de “NFT Origin Verifier” uygulaması başlattı. Bu uygulama sayesinde insanlar, bir “köprülü NFT”nin orijinal olarak nerede basıldığını görebilir ve orijinalliğini doğrulayabilirler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend