28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı Oyun Axie Infinity, Günlük 1 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity’nin son zamanlardaki yükselişi tüm hızıyla devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geliştirici Sky Mavis’in yayınladığı yeni rakamlara göre, Ethereum tabanlı Axie Infinity oyunu, günlük 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.
  • Ancak uygulamayı yükleyen kullanıcıların tümünün, oyunu gerçekten oynamak için gerekli olan Axie canavarı NFT’lerine sahip olmayabileceği belirtildi.

Ethereum tabanlı oyun Axie Infinity, kısa süre önce yükselen NFT işlem hacmi ve yerel AXS tokeninin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile dikkatleri üzerine çekti. Oyun, son olarak günlük aktif 1 milyon kullanıcı seviyesine ulaşmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity, 1 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Geliştirici Sky Mavis, Axie Infinity uygulamalarının son gün içinde 1.02 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını gösteren rakamları bugün bir duyuruda yayınladı. Kullanıcıların üçte ikisinden fazlası Android’de, geri kalanların neredeyse tamamı ise Windows PC’lerde oyunu oynuyor. MacOS ve iOS’ta ise çok daha küçük oyuncu tabanları bulunuyor.

Ancak bu rakamlara ilişkin dikkate değer bir uyarı da yayınlandı: Axie Infinity’yi indirmek ücretsiz olsa da, hemen oyuna girip oynamaya başlayamazsınız. Oyun, NFT şeklinde satılan üç Axie canavarından oluşan bir ekip gerektiriyor ve bu ekibi oluşturmak ucuz bir şey değil. Söz konusu Axie NFT’leri piyasada genelde 200 – 300 Dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, Axie sahiplerinin fazla NFT’lerini bir kâr paylaşım modeli aracılığıyla diğer oyunculara kiraladığı ​Yeld Guild Games aracılığıyla bu işlem daha kolay bir şekilde halledilebilir. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki bazı oyuncular, oyun oynayarak ve savaşta kazanılan SLP tokenlerini satarak geçimlerini sağlayabiliyorlar. Bu hafta kripto para borsası FTX, Yield Guild Games programı aracılığıyla 137 ek Axie oyuncusuna sponsor olacağını duyurdu.

İlgili Haber:  Reddit Kurucu Ortağı ve Polygon, Kripto Oyun Projelerine 200 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

AXS’ın 2021 Yılındaki Muazzam Fiyat Artışı

Axie Infinity, son iki ayda oyuncu sayısında muazzam bir artış kaydetti. 8 Haziran’da Sky Mavis, günlük 108.000’in üzerinde aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi ve bu sayı 5 Temmuz itibariyle üç kattan fazla artarak 350.000 seviyesine ulaştı. Bu yılın başlarında Axie, Ethereum ücretlerini ve tıkanıklığı en aza indirmek için Ronin yan zincirini de devreye soktu ve mevcut patlama başlamadan hemen önce, Nisan ayı sonlarında, kullanıcıların NFT varlıklarını Ronin’e taşımaya başladı.

Bu arada, oyunun yerel tokeni olan AXS, 1 Ocak 2021’de sadece 0.59 Dolar fiyatında idi. AXS, Temmuz sonunda ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 Dolara ulaştı. CoinGecko verilerine göre kripto para şu dakikalarda 43 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar