28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı Oyunlardaki Yükseliş Devam Ediyor: Axie Infinity (AXS), Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatına Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

MANA ve SAND tokenleri de bu hafta sonu yükseliş yaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Axie Infinity (AXS), tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 18.34 Dolara ulaştı.
  • AXS, Axie Infinity adlı Pokémon tarzı bir açık dünya oyunun yönetim tokenidir.

Axie Infinity hayranı veya yatırımcısı olmak için çok güzel bir gün. Axie Infinity’nin AXS tokeni bir gecede %45 değer kazanarak 18.34 Dolar fiyatına ulaştı. Bu, AXS için tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, Windows, Mac, iOS ve Android’de oyuncuların ‘Axies’ adı verilen sevimli küçük tokenize karakterleri yetiştirdiği, eğittiği ve savaştığı Pokémon’dan ilham alarak üretilen bir açık dünya oyunudur.

Oyun, Haziran ayının sonuna doğru bir patlama yaşadı ve şu anda 250.000’den fazla günlük aktif oyuncuya sahip. Şimdiye kadar satılan en pahalı Axie, 300 ETH’ye (bugünün fiyatlarında yaklaşık 633.000 Dolara) alıcı buldu.

Bir Axie eğitmeni olmanın ilk adımı, üç adet Axie NFT’si satın almaktır. Axie pazarındaki en ucuz karakterin şu anda 0.1014 ETH (yaklaşık 214 Dolar) değerinde olduğu göz önüne alınırsa bu hiç de kolay bir şey değil.

AXS tokeni ise geçen yıl Kasım ayında Binance’de yapılan bir lansmanla piyasaya sürüldü. AXS, “Axie Infinity Shards” anlamına gelir. Oyun yönetimi, oyuncuları yaptıkları görevler karşılığında AXS ile ödüllendirir.

MANA ve SAND Fiyatlarında da Artış Yaşanıyor

AXS, bir ERC-20 tokenidir; yani MANA veya SAND gibi takas edilebilir bir Ethereum tokenidir. MANA ve SAND de Axie Infinity’nin rakipleri olan Decentraland ve The Sandbox’ın yönetim tokenleridir.

Bugün yaşanan fiyat artışı, kripto oyun tokenleri için çalkantılı geçen bir haftayı takiben gerçekleşiyor. Daha dün, en iyi üç blockchain oyun tokeni AXS, MANA ve SAND, yedi günlük bir artış rallisinin ardından ciddi bir kayıp yaşamıştı.

İlgili Haber:  Lider NFT Oyunu Axie Infinity, 152 Milyon Dolarlık Bir Finansman Turu Düzenledi

Bugün ise her şey pozitif görünüyor. The Sandbox’ın SAND tokeni son 24 saatte %33.24 değer kazanarak 0.52 Dolara; Decentraland’ın MANA tokeni ise %18’lik artışla 0.75 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar