Ethereum Tabanlı Oyunlardaki Yükseliş Devam Ediyor: Axie Infinity (AXS), Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatına Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 ay önce

blank

MANA ve SAND tokenleri de bu hafta sonu yükseliş yaşıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Axie Infinity (AXS), tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 18.34 Dolara ulaştı.
  • AXS, Axie Infinity adlı Pokémon tarzı bir açık dünya oyunun yönetim tokenidir.

Axie Infinity hayranı veya yatırımcısı olmak için çok güzel bir gün. Axie Infinity’nin AXS tokeni bir gecede %45 değer kazanarak 18.34 Dolar fiyatına ulaştı. Bu, AXS için tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak kaydedildi.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, Windows, Mac, iOS ve Android’de oyuncuların ‘Axies’ adı verilen sevimli küçük tokenize karakterleri yetiştirdiği, eğittiği ve savaştığı Pokémon’dan ilham alarak üretilen bir açık dünya oyunudur.

Oyun, Haziran ayının sonuna doğru bir patlama yaşadı ve şu anda 250.000’den fazla günlük aktif oyuncuya sahip. Şimdiye kadar satılan en pahalı Axie, 300 ETH’ye (bugünün fiyatlarında yaklaşık 633.000 Dolara) alıcı buldu.

Bir Axie eğitmeni olmanın ilk adımı, üç adet Axie NFT’si satın almaktır. Axie pazarındaki en ucuz karakterin şu anda 0.1014 ETH (yaklaşık 214 Dolar) değerinde olduğu göz önüne alınırsa bu hiç de kolay bir şey değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

AXS tokeni ise geçen yıl Kasım ayında Binance’de yapılan bir lansmanla piyasaya sürüldü. AXS, “Axie Infinity Shards” anlamına gelir. Oyun yönetimi, oyuncuları yaptıkları görevler karşılığında AXS ile ödüllendirir.

MANA ve SAND Fiyatlarında da Artış Yaşanıyor

AXS, bir ERC-20 tokenidir; yani MANA veya SAND gibi takas edilebilir bir Ethereum tokenidir. MANA ve SAND de Axie Infinity’nin rakipleri olan Decentraland ve The Sandbox’ın yönetim tokenleridir.

Bugün yaşanan fiyat artışı, kripto oyun tokenleri için çalkantılı geçen bir haftayı takiben gerçekleşiyor. Daha dün, en iyi üç blockchain oyun tokeni AXS, MANA ve SAND, yedi günlük bir artış rallisinin ardından ciddi bir kayıp yaşamıştı.

Bugün ise her şey pozitif görünüyor. The Sandbox’ın SAND tokeni son 24 saatte %33.24 değer kazanarak 0.52 Dolara; Decentraland’ın MANA tokeni ise %18’lik artışla 0.75 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend