10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Tabanlı Popüler NFT’lerin Neredeyse Kopyası Solana NFT’leri Hızla Yayılıyor

Önemli Gelişmeler

Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarına çok benzeyen Solana tabanlı NFT’ler, büyük paralar karşılığında satılıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları Bored Ape Yacht Club ve Pudgy Penguins milyonlarca Dolar karşılığında satıyor.
  • Ancak Ethereum rakibi Solana’daki geliştiriciler de bu koleksiyonların son derece benzerlerini üretip kendi ağlarında yayınladılar.
  • Fakat bu durumdan herkes memnun değil.

Bored Ape Yacht Club ve Pudgy Penguins’den ilham alan NFT koleksiyonları, Ethereum rakibi Solana’da hızla yayılıyor ve çok büyük değerlerde satılıyor.

blank

Degenerate Ape Academy

Londra merkezli blockchain danışmanlık firması Moonrock Capital dün 1.1 milyon Dolara Solana merkezli Degenerate Ape Academy’den bir NFT satın aldı. Koleksiyondaki diğer ürünler toplam 1.7 milyon Dolar değerine kadar satılabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Söz konusu NFT koleksiyonu, son derece popüler Ethereum tabanlı Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan ilham alarak üretildi. Ethereum tabanlı orijinal koleksiyon, bu hafta Sotheby’s müzayede evinde 24.39 milyon Dolara varan satışlar gerçekleştirdi.

Solana’daki Degenerate koleksiyonu ise farklı bir tasarıma sahip olsa da temel olarak aynı hayvana dayanıyor: Maymun.

SolPenguins

Ethereum tabanlı Pudgy Penguin koleksiyonuna çok benzeyen SolPenguins koleksiyonu da Solana blok zincirinde yayılıyor. Ancak bu koleksiyon, Degenerate kadar yüksek değerlere satılmıyor. SolPenguins taban fiyatı 1.6 SOL (281 Dolar) seviyesinde seyrediyor.

Söz konusu NFT projeleri, blok zincirinin düşük işlem ücretlerinden en iyi şekilde yararlanmak için Solana ağında hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Degenerate Ape Academy, 7 Eylül’de attığı tweette, “Düşük tx ücretleri muhtemelen Manhattan’da yaşamayı göze alabileceğimiz anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Ancak herkes Solana’nın NFT dünyasında başarılı olmaya devam edeceğini düşünmüyor. Bir NFT tüccarı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Solana’nın Ethereum’a göre “daha az olgun” olduğunu ve gelecekte üst düzey NFT’ler için satış noktası olamayacağını söyledi.

İlgili Haber:  Ocak Ayı, Ethereum İçin Tarihindeki En İyi Aylardan Biri Oldu

Bir başka NFT yatırımcısı Gmoney ise, “Solana’da orijinal olan hiçbir şey yok. Bence Solana ağı, NFT piyasasında ciddiye alınmak istiyorsa, insanları yeni ve yaratıcı projeler yapmaya teşvik etmeliler. Kopyala/yapıştır olmamalı.” ifadelerini kullandı.

Solana, NFT piyasasında Ethereum’un dişli bir rakibi olabilecek mi, göreceğiz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend