3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), The Sandbox (SAND), Chainlink (LINK) – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum ve Chainlink altcoinlerinin 24 Aralık tarihinde son iki haftanın zirvesine çıkmasıyla birlikte kripto para piyasası sağlam bir toparlanma yaşadı. ETH fiyatı 4.000 dolara tutunurken analiste göre en yakın direnç noktasını test etmeye çalıştı.

Binance indirim kodu

Analiste göre SAND fiyatı ise yükselen bir takoz formasyonu oluşturmasının ardından 26 Aralık tarihinde son 3 haftanın zirvesine tırmandı. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum (ETH)

Analiste göre Ethereum fiyatı son dokuz gündür yükselen bir kanal (beyaz) içerisinde hareket etti ve kritik 4000 dolar engelini aştı.

Altcoinin rallisi üst kanalı (beyaz) ve 200 SMA (yeşil) değerleriyle çakışan 4.156 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaştı. Analiste göre Ethereum’un en yakın destek noktası 4.000 dolar bandında yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 4.038 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 66 seviyesine kadar yükselmesinin ardından 48 civarına geri döndü. OBV değeri ise yükseliş trendine uygun bir görünüm verdi. Buna ek olarak analiste göre ADX göstergesine göre birlikte altcoine ait geniş yönelimsel güç de zayıf göründü.

The Sandbox (SAND)

Analiste göre SAND fiyatının yükselen bir takoz formasyonu (yeşil) oluşturmasının ardından kritik 6.03 dolar desteğinin tekrar kazanılmasıyla birlikte altcoin boğaları %38.2’lik Fibonacci dreincini kırmayı başardı. Bunun sonucunda SAND fiyatı 26 Aralık tarihinde son 3 haftanın en yüksek seviyesine tırmandı.

Analiste göre şu anda %61.8’lik Fibonacci seviyesi güçlü bir direnç noktası olarak göze çarpıyor. Analist, bu noktadan bir çöküş durumunda SAND fiyatının 6.03 dolar seviyesinden destek bulabileceğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son 24 saatteki %7.35’lik tırmanışının ardından 6.71 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 71 seviyesinde bulunması ile birlikte analiste göre boğa lehine bir görünüm verdi. Analist, RSI göstergesinin aşırı alış bölgesine doğru bir tırmanış yapma tehlikesi olduğunu belirtiyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist, Patlama Yapacağını İddia Ettiği 7 Altcoini Paylaştı! En Tepede Ethereum Var!

Chainlink (LINK)

9 Aralık tarihinde yükselen takoz formasyonundan ayı lehine bir çöküş gerçekleştiren altcoin fiyatı son 13 günde 17.7 dolardaki destek noktasını yaklaşık olarak 7 kez test etti. Buna rağmen LINK, son 15 Aralık tarihinden itibaren %29.68’lik bir ralli yaşadı.

Bu aşamada LINK fiyaıt analiste göre 4 saatlik grafiğinde bir çift dip noktası oluşturdu ve yükseliş kaydetti. Bunun sonucunda analist, LINK’e ait Supertrend göstergesinin yeşil bölgede yer aldığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı 23.22 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin 63 seviyesinde olmasıyla birlikte boğa lehine işaret verdiğini düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar